Το πρώτο βήμα στο Μιλάνο

Κροατία – Ελλάδα :
Giannis Antetokounmpo 3 Assist + Greece Win @1.78 Stoiximan

Καλημέρα, ταμείο χθες ο Roberson από τις αρχές τις τρίτης περιόδου, όπου τελείωσε εν τέλει με 18 πόντους κ 4/7 τρίποντα. Και σύνολο στην μέρα 2/3 σημεία, με τον Kendrick Perry να πληρώνει κ αυτός νωρίς στην τρίτη περίοδο, κ να τελειώνει με 12 Rebounds+Assist. Ο Lorenzo Brown μας χάλασε το απόλυτο, τελειώνοντας με 5 άσσιστ, έχοντας χάσει 2 τελείως ελεύθερα σουτ από πάσα του ο Huancho και ο Jaime, και τα τελευταία 14 λεπτά αποσύρθηκε στον πάγκο μιας και το ματς είχε ξεφύγει.

Σήμερα θα μεταφερθούμε στο Μιλάνο, για το ντέρμπι του τρίτου ομίλου, μεταξύ της Ελλάδας και της Κροατίας.

Μετά από την ήττα στο Βελιγράδι, η επίσημη αγαπημένη, επικράτησε εύκολα του Βελγίου στο Οακα, είναι στην δεύτερη θέση του ομίλου των προκριματικων Ευρώπης του Mundobasket , με 5-1 ρεκόρ και χρειάζεται τρεις νίκες ακόμα, για να προκριθεί και μαθηματικά. Από την άλλη, οι Κροάτες έχουν αποκλειστεί από την δεύτερη φάση των προκριματικων του Mundobasket, οπότε αρκέστηκαν σε προκριματικά του επόμενου Eurobasket, όπου πέτυχαν 2 νίκες απέναντι στην Ελβετία και την Πολωνία.

Το σημείο μας από τον αγώνα σήμερα, είναι ένας συνδυασμός Betbuilder, 3 Assist του Giannis Antetokounmpo και νίκη της Εθνικής μας σε απόδοση 1.78 στην Stoiximan.

Ο Έλληνας φόργουορντ, αναμένω για ακόμα φορά να βρει το λεγόμενο “Wall” , απέναντι του, έτσι θα χουμε αρκετά σουτ σχεδόν ελεύθερα από πάσα του, θεωρώ πως έχουμε τους σκόρερ, που μπορούν να τον χρεώσουν ασσίστ, και να ξεκινήσουμε και νικηφόρα στην πρεμιέρα μας στο Eurobasket. Αναμένω να βρεθεί στο παρκέ κοντά στα 31 με 32 λεπτά και matchup του είναι ο Dario Saric και κατά συνθήκη ο Ivica Zubac.

Στην ήττα μας στην Σερβία, ο Γιάννης κατέγραψε 5 Assist, και ηττηθήκαμε με 6 πόντους,με το +18.5 Handicap να μας πληρώνει σχετικά εύκολα.

Για περισσότερα σημεία καθημερινά καθώς και βέλτιστες γραμμές και αποδόσεις, join στο discord εδώ : https://discord.gg/kytz2bUb25

Μιας και σιγά σιγά πλησιάζουμε και στην έναρξη του NFL, αλλά και μετέπειτα στην έναρξη της Euroleague και της Α1, μην χάσεις την ευκαιρία να βρεις περισσότερα σημεία στο VIP. Στείλε μου μήνυμα στο Discord ή στο Instagram στο παρακάτω προφίλ :