Αντιμέτωπος με την ιστορία και τους γηπεδούχους

Γερμανία – Ελλάδα :
Giannis Antetokounmpo 9 Rebounds + 4 Assist @1.82 Stoiximan

Καλημέρα, ταμείο προχθές με τον Ponitka να μας πληρώνει 5 λεπτά πριν το τέλος, καλοφαγωτα.

Σήμερα θα μεταφερθούμε στο Βερολίνο, για τον δεύτερο αγώνα των προημιτελικών του Eurobasket, μεταξύ της Γερμανίας και της Ελλάδας.

Οι Γερμανοί αν και στην αρχή ξέφυγαν αρκετά στο σκορ, και όλοι πίστεψαν ότι ο αγώνας είχε τελειώσει, το Μαυροβούνιο επέστρεψε στο ματς, αλλά διατήρησαν έστω κ το μικρό προβάδισμα έως το τέλος, και έφτασαν στα προημιτελικά. Η Ελλάδα, ξόρκισε τον κακό της δαίμονα, την Τσεχία, κερδίζοντας με έξι πόντους, αρκετά δύσκολα. Οι δύο ομάδες ήταν πολύ κοντά στο σκορ σε όλη την διάρκεια του αγώνα, αλλά ένα ξέσπασμα της εθνικής μας με σερί 11-4 3 λεπτά πριν το τέλος, ήταν και αυτό που μας έδωσε την νίκη. Πλέον ακολουθεί ένα μεγάλο ντέρμπι για το εισιτήριο των ημιτελικών,εκτός έδρας.

Το σημείο από τον αγώνα σήμερα, είναι ένας συνδυασμός Betbuilder, 9 Rebounds + 4 Assist του Γιάννη, σε απόδοση 1.82 στην Stoiximan.

Ο Γιάννης, συνάντησε ένα τείχος τεσσάρων παιχτών προχθές απέναντι στην Τσεχία και τέτοιο αναμένω και σήμερα, μιας και είναι ο μόνος τρόπος να μπορέσει κάποιος να κλείσει τους χώρους του για drive. Έτσι ψάχνει την έξτρα πάσα μόνιμα σε ελεύθερους συμπαίχτες του, για ελεύθερα τελείως σουτ. Όσο αναφορά τα Rebound, συνήθως είναι ο πρώτος που πάει, ειδικά σε κατάστασης άμυνας από την αδύνατη πλευρά. Αναμένω να αγωνιστεί κοντά στα 35 λεπτά και το matchup του είναι ο Johannes Thiemann.

Στις 4 αναμετρήσεις που έχει αγωνιστεί για τα προκριματικά του Mundobasket αλλά και το Eurobasket, στον ανάλογο χρόνο συμμετοχής, δηλαδή 29+ λεπτά, το Over του line έχει επιβεβαιωθεί σε 2, απέναντι στην Κροατία και την Τσεχία, έχοντας 11-6 και 10-5. Στον αγώνα με την Σερβία τελείωσε έχοντας 8-5,και με την Ιταλία 11-3.

Για περισσότερα σημεία καθημερινά καθώς και βέλτιστες γραμμές και αποδόσεις, join στο discord εδώ : https://discord.gg/kytz2bUb25

Μιας και σιγά σιγά πλησιάζουμε και στην έναρξη του NFL, αλλά και μετέπειτα στην έναρξη της Euroleague και της Α1, μην χάσεις την ευκαιρία να βρεις περισσότερα σημεία στο VIP. Στείλε μου μήνυμα στο Discord ή στο Instagram στο παρακάτω προφίλ :