Θεός για 2 βδομάδες!

Γερμανία – Ελλάδα
Γιάννης Αντετοκουνμπο Double Double & Ελλάδα win @2.05 Stoiximan

Επιτέλους έσπασε το ρόδι και μας πλήρωσε ο Joker σε ένα παιχνίδι που επεφύλλασε την μεγαλύτερη εκπληξη ως τώρα , τον αποκλεισμό της Σερβίας.Μας χάλασε και το μακροχρόνιο που είχαμε με το χρυσό των Πλάβι. Αφήνουμε πίσω μια πολύ κακή βδομάδα και μπαίνουμε στην τελική ευθεία του Eurobasket με δυνατά ζευγάρια και πολύ ωραία ματς εν’όψη.

Σήμερα θα ασχοληθούμε με το παιχνίδι της εθνικής με αντίπαλο την Γερμανία. Οι οικοδεσπότες του Eurobasket πέρασαν σχετικά εύκολα απ’το Μαυροβούνιο έχοντας τον Σρέντερ σε τρομερή κατάσταση με 22π. και 8α. αλλά και τους Βάγκνερ – Λο από κοντάμε 14π. έκαστος. Η Εθνική μας απ’την άλλη ζορίστηκε για σχεδόν 32 λεπτά απέναντι στην Τσεχία αλλά με μπροστάρη τον Γιάννη και τους Λαρετζάκη – Παπαπέτρου κατάφερε και εφύγε με το ροζ φύλλο αγώνα. Ο Γιάννης έδειξε για άλλη μια φορά πως χρειάζεται μόλις λίγα λεπτά για να γίνει καθοριστικός παράγοντας του ματς καθώς μπορεί να έβγαλε το πρώτο ημίχρονο σβηστά, στο δεύτερο όμως δεν άφησε περιθώριο αμφισβήτησης του ποιος θα είναι το αφεντικό της αναμέτρησης και τελείωσε με 27-10-5. Με τον Γιάννη λοιπόν θα ασχοληθούμε και σήμερα και πιο συγκεκριμένα με το ενδεχόμενο του να κάνει άλλο ένα double double. Κάνοντας μια βόλτα στις στοιχηματικές βλέπουμε πως το line των rebound του είναι στο 10.5 γι’αυτο το λόγο και έχοντας δεδομένο ότι ο καλύτερος παίχτης του κόσμου θα βάλει 10 τουλάχιστον πόντους απέναντι στην soft front line της Γερμανίας θα προτιμήσουμε να πάρουμε την επιλογή του DD σε συνδιασμό με την νίκη της Εθνικής για να ομορφύνουμε λίγο την απόδοσή μας.

Η επιλογή μας λοιπόν για σήμερα είναι το builderbet του Double Double του Γιάννη μαζί με την νίκη της Ελλάδας σε απόδοση 2.05 της Stoiximan

Oι ψηλοί της Γερμανίας μπορεί να έχουν μέγεθος αλλά δεν έχουν την ποιότητα και τη δύναμη των Balvin-Vesely. O Γιάννης θα έχει σίγουρα ευκολότερο έργο απέναντι τους και αναμένεται να κάνει μια dominant εμφάνιση και να γεμίσει την στατιστική του με πόντους και rebound. Το παιχνίδι των Γερμανών στηρίζεται κατά βάση στους περιφερειακούς της και στο μακρινό σουτ, γεγονός που αυξάνει τις πιθανότητες των rebound του ενώ ακόμα και το σχήμα που δοκίμασε ο coach Ιτούδης με 4 κοντούς και τον Γιάννη ευννοεί ακόμα περισσότερο την επιλογή μας αφού θα λείπουν τα ψηλά κορμιά απ τη ρακέτα και θα βρει τον χώρο να δράσει. Με την γλώσσα των αριθμών ο Γιάννης έχει 3/5 DD στο τουρνουά στα ματς που έπαιξε για τουλάχιστον 30 λεπτά. Στα άλλα 2 είχε 9-5 σε 27 και 19 λεπτά αντίστοιχα. Δεδομένης της κρισιμότητας του ματς περιμένω να παίξει τουλάχιστον 34′ αφού οι Γερμανοί παίζουν μπροστά στον κόσμο τους και θα είναι άκρως ανταγωνιστικοί.

Για περισσότερα σημεία καθώς και βέλτιστες αποδόσεις , αλλά και πολύ πολύ πολύ μπασκετοκουβέντα join στο Discord https://discord.gg/kytz2bUb25