Τα αδέρφια του Κώστα Αντετοκούνμπο έχουν κάνει πελάτες τους Σίξερς (vid)

Welcome the guys, we

Οσο και αν στο NBA η κανονική περίοδος είναι λίγο να ‘χαμε να ‘λέγαμε μερικά ματς μετράνε λίγο παραπάνω. Όπως το χθεσινό ανάμεσα σε Μιλγουόκι Μπακς και Φιλαντέλφια Σίξερς όπου κοντράρονταν δύο από τις ομάδες με τα καλύτερα ρεκόρ στην Ανατολή.

Οι Μιλγουόκι Μπακς στους οποίους παίζουν ένας Γιάννης και ένας Θανάσης, αδέρφια του πρωταθλητή του ΝΒΑ Κώστα Αντετοκούνμπο, προηγήθηκαν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Έφτασαν τη διαφορά μέχρι τους 21 πόντους και επικράτησαν για 4η συνεχόμενη φορά των Σίξερς με 124-117.

Βέβαια τους Σίξερς τους έχει πάει λίγο εμπλοκή το τελευταίο διάστημα καθώς έπαιξαν σε back 2 back βραδιές και για πέμπτη φορά σε οκτώ ημέρες.

Το ματς κρίθηκε από την αρχή, με τους Μπακς να ξεκινούν με 10-0, να φτάνουν τη διαφορά στο επίπεδο των 20 πόντων (33-13) και να κλείνουν το πρώτο δωδεκάλεπτο με 40 πόντους και 11 ασίστ! Η διαφορά μειώθηκε εξαιτίας της χαλαρότητας των Μπακς στο 4ο δωδεκάλεπτο

Ο Γιάννης  τελείωσε το ματς με 27 πόντους (8/15 σουτ, 10/18 βολές), 16 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 2 κλεψίματα, 1 μπλοκ και 3 λάθη. O Θανάσης έπαιξε ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΛΕΠΤΟ.

Oι δύο ομάδες θα ξαναπαίξουν μεταξύ τους το Σάββατο και περιμένουμε τις αποδοσάρες στη Novibet για να παίξουμε τους λιγότερο ταλαντούχους αδερφούς του Κώστα να πελατιάζουν ξανά τους Σίξερς.

21+.Αρμόδιος ρυθμιστής: UKGC. Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας. Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 1114. Ρυθμιστής Εμπορικής Επικοινωνίας: ΕΕΕΠ. Υπεύθυνο Παιχνίδι

Όταν ο Άγγελος Αναστασιάδης είχε χρησιμοποιήσει 4 τερματοφύλακες στην 11αδα του Ηρακλή