Ρεσιτάλ modern football: Πάνω από μια ώρα καθυστερήσεις παίχτηκαν σε 4 αγώνες

Η FIFA λογικά μόνο μια διαταγή έχει δώσει στους αχόρταγους Καταριανούς διοργανωτές, κάθε σκοτωμένο λεπτό του αγώνα να αναπληρώνεται στις καθυστερήσεις, με τους διαιτητές φυσικά να υπακούουν πειθήνια τας εντολάς των ανωτέρων τους και να δίνουν σε μόλις 4 παιχνίδια πάνω από 60 λεπτά καθυστερήσεις.

Το ματς της Αγγλίας με το Ιράν ήταν το αποκορύφωμα, αφού συνολικά παίχτηκαν σχεδόν 30 λεπτά έξτρα χρόνου, προϊόν τραυματισμών (όπως του κίπερ του Ιράν, Μπεϊρανβάντ), αλλαγών και του «νεκρού» χρόνου μετά το κάθε γκολ (6-2). Το φαινόμενο του υπερβολικού χρόνου στις καθυστερήσεις, πάντως, είναι γενικευμένο σε αυτά τα πρώτα παιχνίδια, καθώς σε μόλις τέσσερα ματς έχει ξεπεράσει τη μία ώρα.

Πιο συγκεκριμένα, έχουν δοθεί 64 λεπτά έξτρα χρόνου στα πρώτα 4 παιχνίδια του τουρνουά ,οκτώ ανά ημίχρονο κατά μέσο όρο. Ο παλιός μας γνώριμος καραφλοδαίμονας Κολίνα, αρχιδιαιτητής της FIFA, δήλωσε πως στόχος της παγκόσμιας συνομοσπονδίας σε αυτό το Μουντιάλ είναι να αυξήσει τον καθαρό χρόνο παιχνιδιού κι αυτή η στόχευση έχει αποτυπωθεί μέχρι στιγμής στον χρόνο που ορίζουν οι διαιτητές μετά την ολοκλήρωση του 45λεπτου.

Μέσα σε αυτό το κλίμα λοιπόν θα φερθούμε έξυπνα και θα παίξουμε να επιτευχθεί το τελευταίο γκολ της αναμέτρησης Μεξικό-Πολωνία στο 80:00-90+, μια αγορά που προσφέρεται στην Stoiximan στην τιμή των 3.00 μονάδων.

Oι αποδόσεις ενδέχεται να υπόκεινται σε αλλαγές.

21+ Η συμμετοχή σε τυχερά παίγνια επιτρέπεται μόνο σε άτομα άνω των 21 ετών – Παίξε Υπεύθυνα | Η συχνή συμμετοχή εκθέτει σε κίνδυνο εθισμού και απώλειας περιουσίας | Γραμμή Στήριξης ΚΕΘΕΑ 1114 (τηλ.) – [email protected] (ηλ. ταχυδρομείο) | Αρμόδιος Ρυθμιστής και Ρυθμιστής Εμπορικής Επικοινωνίας: ΕΕΕΠ