Mε αδιανόητη εμφάνιση του Μαν οι Κλίπερς ανέτρεψαν το +25 των Τζαζ και προκρίθηκαν(vid)

Έρχεται επιστροφή με πούλμαν για τους Τζαζ στο Σολ Λέικ Σίτι

Tο ότι η Γιούτα Τζαζ, η αιωνίος μέτρια ομάδα NBA, δεν θα κατακτούσε το πρωτάθλημα, το ξέραμε και πριν τον χθεσινό 6ο αγώνα τους με τους Κλίπερς.

Αυτό που δεν ξέραμε ήταν πως η Τζαζ θα έβρισκε τρόπο να αποκλειστεί από τα πλέι οφ με τον τρόπο που έγινε.

Λίγο μετά την έναρξη της τρίτης περιόδου η Τζαζ προηγούνταν με 75-50.

Ο Κάβι Λέοναρντ δεν έπαιξε στον αγώνα, όπως και στον προηγούμενο, εξαιτίας του τραυματισμού του.

Πριν τον χθεσινό αγώνα, στους 5 προηγούμενους αγώνες της σειράς, ο Τέρανς Μαν είχε πετύχει συνολικά 25 πόντους.

Ε για να τα γράφουμε όλα αυτά μαζί μάλλον καταλάβατε τι έγινε.

Η ομάδα του Λος Άντζελες ανέτρεψε το-25, νίκησε με 131-119 τους Τζαζ στο Game 6 και πήρε την πρόκριση για τους τελικούς Δύσης για πρώτη φορά στην ιστορία.

Ο Τέρανς Μαν έκανε παιχνίδι της ζωής του με 39 πόντους και 7/10 τριποντα.

Ο Πολ Τζορτζ πρόσθεσε 28 πόντους, 9 ριμπάουντ και 7 ασίστ σε 45 λεπτά συμμετοχής, ο Τζάκσον είχε 27 με 10 ασίστ και ο Μπατούμ 16 πόντους. Μεγάλα τρίποντα έβαλε ο Μπέβερλι στην 4η περίοδο, τελειώνοντας το ματς με 10 πόντους κα 4 ασίστ.

Από την πλευρά της Γιούτα που φέτος ήταν πρώτη στη regular season, ο Μίτσελ είχε 39 με 9 ασίστ και 9 ριμπάουντ, ο Κλάρκσον είχε 21 και o O’Nίλ σταμάτησε στους 21 πόντους και τα 10 ριμπάουντ.

Στον τελικό της Δύσης οι Κλίπερς αντιμετωπίζουν τους Φοίνιξ Σάνς που έρχονται ξεκούραστοι, αφού τη δική τους σειρά με τους Νάγκετς την καθάρισαν σε 4 παιχνίδια. Αλλά για αυτόν ακριβώς τον λόγο εμείς λέμε πως οι Κλίπερς θα έρθουν με κεκτημένη ταχύτητα και θα ποντάρουμε στη νίκη τους στον πρώτο αγώνα που δίνει και 2,30 στη Novibet.

Οι αποδόσεις ενδέχεται να υπόκεινται σε αλλαγές
21+.Αρμόδιος ρυθμιστής: UKGC. Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας. Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 1114. Ρυθμιστής Εμπορικής Επικοινωνίας: ΕΕΕΠ. Υπεύθυνο Παιχνίδι

Ακτινογραφία EURO: Η ώρα του καφέ δερμάτινου

ΔΑΣΚΑΛΟΣ : Ώρα τοκογλυφικού safe ταμείου με match combo