in

Για όσους δεν το πήραν χαμπάρι, η Σάλκε κέρδισε μετά από 274 μέρες

Θρίαμβος για τη μητέρα των χαστών απέναντι στη Γουρουνοφούρτη

Η προηγούμενη μέρα ήταν γεμάτη εκπλήξεις. Αφενός το αποτέλεσμα στις αμερικανικές εκλογές πάει και έρχεται και οι αποδόσεις για τo αν θα νικήσει ο πορτοκαλί γέρος ή ο άσπρος γέρος αναποδογυρίζουν. Και βέβαια σε πιο γνώριμο περιβάλλον για το πρακτορείο η αγαπημένη των χαστών Σάλκε κέρδισε ΜΕΤΑ ΑΠΌ 274 ΜΕΡΕΣ.

Η ομάδα του Γκέλζεκιρχεν (δεν είναι μάρκα για θεριζοαλωνιστικές μηχανές) αντιμετώπιζε την Γουρουνοφούρτη (Schweinfurt), ομάδα 4ης κατηγορίας, για το κύπελλο Γερμανίας. Η Σάλκε βρέθηκε να χάνει στο 37ο λεπτό και πιθανότατα τα κινητά και τα λάπτοπ των μελών του πρακτορείου έσπασαν άλλη μία φορά.

Όμως η ομαδάρα αντεπιτέθηκε, πριν τελειώσει το ημίχρονο προηγούνταν με 1-2, τελικά κέρδισε με 1-4.

Τα γκολ της ιστορικής νίκης σημείωσαν οι Βένταντ Ιμπίσεβιτς (39′), Αλεσάντρο Σεπφ (44′, 81′) και Μπενίτο Ράμαν (86′).

Τελευταία φορά που η Σάλκε είχε κερδίσει ξανά ήταν απέναντι στη Χέρτα τον Φεβρουάριο, πάλι για το κύπελλο. Τότε συνέβαιναν ακόμα παρανοϊκά πράγματα, όπως κόσμος στις κερκίδες των γηπέδων.

Επόμενο ματς της Σάλκε, το Σάββατο εκτός έδρας με τη Μάιντς. Το να κάνει δεύτεση σερί νίκη (λέμε τώρα) η αγαπημένη των χαστών πληρώνει στη Novibet 3,25. Ε ας στηριχθεί, τόσες λύπες έχει δώσει στο Πρακτορείο.

Τα Tips της Τετάρτης

Βρετανός ΠΑΙΚΤΗΣ πόνταρε 5 εκατομμύρια δολάρια στο πορτοκάλι, δηλαδή σε νίκη Τραμπ