Δεν είναι πρωταπριλιάτικο, νίκησε ο ΠΑΟ με πρωταγωνιστή τον Μακ στην παράτα (vids)

Ο Παναθηναϊκός στο ημίχρονο ήταν στο 29-46 με την Αρμάνι Μιλάνο. Τα γνωστά που πάμε κατάρες και μη χειρότερα. Κάπου εκεί λίγο ο Παπαπέτρου λίγο ο Μπέντιλ λίγο ο Παπαγιάννης βάλανε ένα χεράκι να γυρίσουν το σκορ.

Oι μεγάλοι πρωταγωνιστές ήταν άλλοι όμως. Από την μία το φόλοου της Μαλέσκου βοήθησε τον Μάριο Χεζόνια να βρει ρυθμό θα λέγαμε. Αυτός είναι άλλωστε που έστειλε και το ματς στην παράταση με το ντράιβ του. Και φάουλ ήταν αλλά οι γκρι δεν το έδωσαν.

Ο Κροάτης στην παράταση αφού έσταξε ένα τρίποντο απο τα 9 μέτρα βγήκε με 5 φάουλ απο το πάθος του. Μάλιστα έδειξε να μη το παίρνει χαμπάρι καθώς μάλλον θυμάται το ΝΒΑ ακόμα. Εκεί ανέλαβε ο Μάκαρος. Ναι αυτός που παριστάνει το πλέιμίκερ τόσo καιρό. Με ένα τρελό σερί σημείωσε 8 σερί πόντους για τον Παναθηναϊκό στην παράταση και του εξασφάλισε τη νίκη. Στο τέλος βέβαια λίγο ήθελε να το χάσει αλλά τέλος καλό όλα μέτρια.

Έμπιστος Σέρβος διαιτητής καταδικάστηκε σε 15μηνη φυλάκιση για μούφα πέναλτι προ 3ετίας