Στο κυνήγι της Γιουβέντους η Σπόρτινγκ, ανατρέπει τη μαγική εικόνα του πρώτου παιχνιδιού

Σπόρτινγκ Λισαβόνας – Γιουβέντους:
Νικητής Κόρνερ-1ο ημίχρονο: Σπόρτινγκ & Κόρνερ-Γηπεδούχος: Over 4.5 @1.91 Novibet

Όμορφη ημέρα η χθεσινή, με 2/2 για τη στήλη. Η Μπάγερν έκανε ακριβώς 5 κόρνερ, ενώ η Μπενφίκα 6, επαληθεύοντας τις επιλογές μας. Παύση στο Champions League προς το παρόν περιμένοντας τα ημιτελικά και μεταφορά στις άλλες διασυλλογικές ευρωπαϊκές διοργανώσεις για σήμερα.

Η πρώτη μας επιλογή έρχεται από το ζευγάρι της Γιουβέντους και της Σπόρτινγκ Λισαβόνας. Στο πρώτο παιχνίδι η Σπόρτινγκ ήταν καλύτερη, όμως η Γιουβέντους με απλά ιταλικά πήρε το παιχνίδι στα σημεία με το τελικό 1-0 να αφήνει ανοιχτή την υπόθεση της πρόκρισης.

Επιλογή μας η Σπόρτινγκ Λισαβόνας ως η ομάδα με τα περισσότερα κόρνερ στο 1ο ημίχρονο, σε συνδυασμό με τα 5 τουλάχιστον συνολικά της, στο 1.91 μέσω του Bet Builder της Novibet.

Όπως αναφέραμε, η Σπόρτινγκ έπαιξε καλύτερα στην πρώτη αναμέτρηση του ζευγαριού, γεγονός που απωτυπώνεται και στα στατιστικά της αναμέτρησης. Οι Πορτογάλοι σημείωσαν 17 τελικές έναντι 9 και είχαν 1.89 xG, έναντι 0.83 των Ιταλών. Ενδεικτικό της πίεσης που άσκησαν οι Πορτογάλοι τα κόρνερ της αναμέτρησης, τα οποία έληξαν 3-9 υπέρ της Σπόρτινγκ. Στο 1ο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι της αναμέτρησης οδηγούσαν την κούρσα των κόρνερ με 5 έναντι 0 των γηπεδούχων. Θεωρώ ότι θα δούμε ένα παρόμοιο σκηνικό σήμερα, με τη Σπόρτινγκ να μπαίνει δυνατά στην αναμέτρηση και να κυνηγάει το γκολ της ισοφάρισης του συνολικού σκορ από την αρχή, με τη Γιουβέντους να υιοθετεί παραδοσιακές ιταλικές συνταγές και να αμύνεται σθεναρά, συνθήκες που σπρώχνουν πιο εύκολα την επιλογή μας προς το ταμείο.

Για περισσότερα καθημερινά σημεία με κορυφαίες αποδόσεις, fun bets και τολμηρά παρολί, join στο Discord μας εδώ: https://discord.gg/kytz2bUb25.

Στηρίζουμε τον Παυλίδαρο, όλα για την πρόκριση η Άλκμααρ

Πιο σίγουρα και από γκέλα του Μαγκουάιρ στην άμυνα τα 2 γκολ που θα δεχτεί η Σεβίλλη