Σταθεροί πελάτες από το 2020 οι Bucks, ζορίζονται κόντρα στους Heat

Milwaukee Bucks-Miami Heat: +11.5 Handicap Points Miami Heat @1.86 Novibet

Καλημέρα από Gkavmanjr. Με 27 πόντους τελείωσε ο Powell, ο οποίος σούταρε 4/4 ελεύθερες βολές στο τελευταίο δίλεπτο με αποτέλεσμα να επιβεβαιώσει το over στο line των πόντων του. Προχωράμε στα σημερινά λοιπόν.

Σήμερα το ξημέρωμα θα πραγματοποιηθεί ο πέμπτος αγώνας της σειράς Bucks-Heat μέσα στο Milwaukee. Το Miami προηγείται με 3-1 στην σειρά αποτελώντας την μεγαλύτερη έκπληξη του πρώτου γύρου των Playoff.

Οι Heat ξεκίνησαν με το δεξί την σειρά πραγματοποιώντας break με σκορ 117-130, σε έναν αγώνα που προηγήθηκαν από το πρώτο λεπτό και διατήρησαν το προβάδισμα αυτό. Ο δεύτερος αγώνας είχε τελείως διαφορετική τροπή, αφού τα ελάφια αγωνίστηκαν χωρίς τον Superstar τους, Γιάννη Αντετοκούνμπο, όμως μπήκανε στον αγώνα δαγκώνοντας σίδερα και πατώντας τους Heat. Σε αυτήν την αναμέτρηση έφτασαν να προηγούνται μέχρι και 36 πόντους!

Και πάμε τώρα στο Miami όπου πραγματοποιήθηκαν τα Game 3 & 4 με τους γηπεδούχους να υπερασπίζονται πολύ εύκολα την έδρα τους στο τρίτο με σκορ 121-99 (και πάλι με απουσία του Γιάννη) και στο τέταρτο με σκορ 119-114. Στο τελευταίο παιχνίδι πραγματοποίησαν μια εντυπωσιακή ανατροπή, αφού στις αρχές της τέταρτης περιόδου έχαναν για 14 πόντους. Κάνοντας ένα σερί 11-0 στο τέλος και έχοντας το momentum, θα φύγουν από την πόλη τους νικητές με προβάδισμα δύο νικών διαφορά.

Το highlight της σειράς είναι φυσικά ο Jimmy Butler ο οποίος με 35,25,30,56 πόντους στα τέσσερα παιχνίδια έχει κουβαλήσει την ομάδα του και οδεύει να αποκλείσει την καλύτερη ομάδα της Regular Season.

Το σημερινό προγνωστικό είναι:

Και ερχόμαστε τώρα στο Fiserv Forum όπου θα είναι άπαντες παρόντες (εξαιρείται ο Herro) και οι Bucks δίνονται ως απόλυτο φαβορί να κερδίσουν την αναμέτρηση. Ναι μεν έχουν την πιο δυνατή έδρα στην λίγκα, όμως ο Butler έχει μπει σε Playoff Mode και δείχνει ασταμάτητος. Το Miami παίζει πολύ σκληρή άμυνα κόντρα στα drive του Γιάννη και του Holiday με αποτέλεσμα να τους περιορίζει. Θεωρώ πως θα είναι ένας κλειστός αγώνας που πιθανότατα να βρει τους Bucks νικητές, όμως θα στηρίξω το +11.5 Handicap Points Miami Heat που προσφέρεται σε απόδοση 1.90 από την Betsson. Πιστεύω πως οι Heat θα κοντράρουν στα ίσα και θα διεκδικήσουν την νίκη.

In Heat we trust & vamos για ταμείο!

Gkavmanjr out!

Μάχη της ουράς στην Ισπανία, πιο πολλές οι κάρτες και από τα λεπτά καθυστερήσεων

Ο πρώην θέλει εκδίκηση, οι ρεφς θα τον αποβάλουν!