Σκουπίζει τους Celtics ο Jimmy σήμερα

Miami Heat-Boston Celtics:

Miami Heat to win @1.80 Fonbet

Καλημέρα από Gkavmanjr. Πλησιάζοντας στο Ιούνιο κοντεύουμε να φτάσουμε στα NBA Finals. Το τοπίο έχει ξεκαθαρίσει, Heat και Nuggets προηγούνται με 3-0 στις σειρές τους και επειδή τα νούμερα μιλάνε, καμία ομάδα από τις 149 που έχουν βρεθεί πίσω με 3-0 δεν έχει προκριθεί. Πάμε να δούμε το σημερινό μας σημείο.

Οι Celtics θα επισκεφθούν και πάλι το Kaseya Center για τον τέταρτο αγώνα της σειράς. Η σειρά έχει εξελιχθεί τελείως αναπάντεχα και πολύ άσχημα για τους Κέλτες αφού έχουν βρεθεί με την πλάτη στον τοίχο από νωρίς. Αναλώθηκε πολλή ενέργεια για να περάσουν από τον φετινό MVP με αποτέλεσμα να είναι άλλο ένα φαβορί που δεν πέτυχε.

Ο πρώτος αγώνας ήταν και το πρώτο σοκ, όπου οι Heat με εξαιρετική τρίτη περίοδο και σκορ 46-25 σε αυτήν, κέρδισαν τον αγώνα με 116-123. Στον δεύτερο αγώνα ενώ η ομάδα του Mazzulla προηγούταν με 96-87 στην τέταρτη περίοδο, ο Grant Williams βάζοντας το τρίποντο αποφάσισε να εκνευρίσει τον λάθος άνθρωπο. Και φυσικά αναφέρομαι στον Jimmy Butler,ο οποίος σκόραρε 27 πόντους μάζεψε 8 σκουπίδια και μοίρασε 6 ασίστ και οδήγησε την ομάδα του και πάλι στην νίκη μέσα στο TD Garden με σκορ 105-111.

Τρίτος αγώνας στην σειρά μέσα στο Miami και με το καλημέρα οι Heat βρίσκονται 15 πόντους μπροστά στο ημίχρονο. Στην τρίτη περίοδο οι Celtics δεν έδειξαν να έχουν σφυγμό αφού ο αγώνας ξέφυγε στους 30 και ήταν ένα πανεύκολο βράδυ για τον Jimmy και την παρέα του. Ο αγώνας έληξε 128-102 και πλέον μένει να ολοκληρωθεί η πρόκριση του Miami, που βρίσκεται ήδη με το ένα πόδι στον τελικό.

Το σημερινό προγνωστικό είναι:
Miami Heat-Boston Celtics: Miami Heat to win @1.80 Fonbet

Ξημέρωμα Τετάρτης, συνοδευόμενο από Game 4. Οι Heat απέδειξαν ότι μπορούν να καταφέρουν το ακατόρθωτο και να περάσουνε στους τελικούς από την όγδοη θέση. Η κατάσταση πλέον θεωρώ ότι είναι διαδικαστική, αφού ούτε οι ίδιοι οι Celtics πιστεύουν ότι μπορούν, για αυτό και θα στηρίξω την ομάδα του Spoelstra να πάρει την νίκη και να υλοποιήσει την σκούπα κόντρα στην Βοστόνη. Η Fonbet μας προσφέρει αυτήν την αγορά σε απόδοση 1.80 και εμείς δεν έχουμε, παρά να την στηρίξουμε.