in , ,

Σφίγγει τα δόντια και παίζει!

BCL : Dijon – Peristeri
Dimitris Agravanis over 18.5 Points – Rebounds – Assist @1.83 Stoiximan

Ο Ρένφρο μας άγχωσε στο πρώτο ημίχρονο μιας και οι περιφεριακοί του ΠΑΟΚ ήταν άνευροι , όμως στο δεύτερο που ξύπνησαν ο Αμερικάνος πέρασε σε δεύτερη μοίρα και έτσι μας πλήρωσε. Προχωράμε!

Σήμερα θα ασχοληθώ με το σημαντικότατο ματς του Περιστερίου κόντρα στις Μουστάρδες στην Γαλλία. Και στα δύο ματς οι παίχτες του Σπανούλη ήταν μαχητικότατοι και άκρως ανταγωνίστικοί , κατάφεραν μάλιστα να πάρουν και ένα ματς. Σήμερα παίζουν τα ρέστα τους σε ένα ματς δίχως αύριο. Και λόγω της κρισιμότητας του αγώνα θα δώσουν όλοι το παρών. Λέγοντας όλοι βάζω μέσα και τον Δημήτρη Αγραβάνη ο οποίος ταλαιπωρήθηκε από ένα ελαφρύ διάστρεμμα τις τελευταίες μέρες και μάλιστα δεν αγωνίστηκε κόντρα στον ΠΑΟΚ για να είναι έτοιμος για τη σημερινή μάχη. Με αυτόν λοιπόν θα πάμε στον πόλεμο σήμερα.

Σημερινό ταμείο με: Δημήτρης Αγραβάνης over 18.5 PRA σε απόδοση 1.83 της Stoiximan.

Αν κάποιος είχε παρακολουθήσει τα δύο προηγούμενα παιχνίδια θα είχε διαπιστώσει δύο πράγματα . Το πρώτο είναι πόσο εύκολα πέρασε ο Μακντάφι τα βράδια του απέναντι στους Κασελάκη – Ραντάνοφ σημειώνοντας 28 και 20 πόντους αντίστοιχα , και το δεύτερο με το οποίο τελικά και ασχολούμαστε είναι το θετικότατο matchup του Αγραβάνη με τον Μπρέμπλι. Ο Γερμανός δεν έχει το μέγεθος και τη δύναμη να ματσάρει καλά τον Έλληνα forward με αποτέλεσμα να καταφεύγει στη λύση του φάουλ και τα λεπτά του να περιορίζονται αρκετά. Ο Δημήτρης διαθέτει αρκετά agressive χαρακτηριστικά είτε σε άμυνα είτε σε επίθεση τα οποία του επιτρέπουν να μαζεύει αρκετά ριμπάουντ αλλά και να πέρνει καλές θέσεις κοντά στο καλάθι όπου εύκολα τελειώνει τις φάσεις ή κερδίζει φάουλ και βολές. Το γεγονός ότι δεν κρύβεται και το ότι είναι παίχτης που ζητάει τη μπάλα ακόμα και σε μέρες που δεν είναι θετικός σίγουρα θα κάνουν την άμυνα να ασχοληθεί παραπάνω με αυτόν οπότε πιθανότατα να δούμε και 1-2 ασίστ να φεύγουν απ’τα χέρια του. Περιμένω να παίξει τουλάχιστον 26-28 λεπτά ( αυτός είναι και ο λόγος που προφυλάχτηκε στην Πυλαία) και να είναι καταλυτικός για την ομάδα του. Ο ρυθμός με τον οποίο σουτάρουν οι Γάλλοι είναι αρκετά θετικός για τον τομέα των ριμπάουντ καθώς και στα δύο προηγούμενα ματς πήραν τουλάχιστον 60 σουτ με σχεδόν 47% ευστοχία και επέτρεψαν 35 ριμπάουντ μέσο όρο. Σίγουρα το συγκεκριμένο spot εξαρτάται αρκετά απ΄τους πόντους του όμως νομίζω πως θα γεμίσει και τις άλλες δύο κατηγορίες σήμερα. Ξέρω ότι τα under πληρώνουν όπως λέω πάντα , σήμερα όμως θα πληρωθούμε με over.!

Match Money Hot: Double στο 4,55