Nα περάσει ο επόμενος!

Αργεντινή – Αυστραλία:
Bet Builder: 1 & Over 1.5 Goals & Over 1.5 Κίτρινες Κάρτες Αυστραλία
@2.00 Novibet

Eπιβεβαιώθηκαν οι 2 κάρτες για την Ουρουγουάη χθες και ξεκινήσαμε με το δεξί τον Δεκέμβρη. Στα αγωνιστικά, το γκολ της Ν.Κορέας στις καθυστερήσεις, επί της Πορτογαλίας, βίασε τα όνειρα του Σουάρεζ και των συμπατριωτών του, but that’s life! Tο Καμερούν πέτυχε μεγάλη νίκη με αντίπαλο τη Βραζιλία, αν και χωρίς αντίκρισμα, καθώς οι Ελβετοί επικράτησαν των Σέρβων σε ματς “ροντέο” με ανατροπές, 2-3 τελικό σκορ και διψήφιο αριθμό καρτών.

Δεν προέκυψε κάποιο μεγάλο ντέρμπυ στους 16, τουλάχιστον βάσει ονομάτων και ελπίζουμε να περάσουν τα φαβορί, ώστε να αποζημιωθούμε στα προημιτελικά. Στις 21:00 έχουμε τον αγώνα Αργεντινή-Αυστραλία και το σημείο που κρατάω είναι:

Bet Builder με Nίκη Αργεντινής, Over 1.5 Γκολ στο ματς και Over 1.5 Κίτρινες Κάρτες για τους Αυστραλούς. Απόδοση στη Νοvibet: 2.00

Τώρα ξεκινάει το πραγματικό Μουντιάλ, με τα λάθη πλέον να απαγορεύονται. Τα περιθώρια στενεύουν επικίνδυνα και τα φαβορί οφείλουν να επιβεβαιώσουν στο χορτάρι το ρόλο τους. Η Αργεντινή πήρε το μάθημά της από τους Σαουδάραβες, έκανε το 2/2 με Μεξικό-Πολωνία και “γύρισε” το κλίμα. Οι Αυστραλοί έκαναν ήδη την υπέρβαση, κανείς δε θα τους πει κάτι αν χάσουν, αυτό δε σημαίνει όμως πως θα πέσουν αμαχητί.

Περιμένω τα “καγκουρό” να κλειστούν στην άμυνα, προσπαθώντας να οδηγηθούν σε παράταση και πέναλτυ. Αυτό έκαναν και το 2006 στην ίδια φάση, χάνοντας στις καθυστερήσεις από τους Ιταλούς, με πέναλτυ που κέρδισε ο Γκρόσο και εκτέλεσε εύστοχα ο Τότι.(Γεγονός που έφερε την καρδιά μου στη θέση της, καθώς ως πιτσιρικάς τότε, είχα “φορτώσει” το 1.50 του άσου!!!) Είναι αναγκασμένοι να κάνουν αρκετά φάουλ, γεγονός που με οδηγεί στις 2 κάρτες τους. Ο Μαρτσίνιακ είναι “πουλέν” της στήλης, σπάνια απογοητεύει και περιμένω να μην ανεχτεί το σκληρό παιχνίδι. Η “αλμπισελέστε” εύκολα ή δύσκολα, θεωρώ πως θα φτάσει στη νίκη. Αν πετύχει γκολ νωρίς, οι Αυστραλοί θα αναγκαστούν να ανοιχτούν και θα απλοποιηθούν τα πράγματα για την επίτευξη ενός δεύτερου τέρματος.

Ο Μέσι δεν έχει σκοράρει ακόμη σε νοκ-άουτ Παγκοσμίου Κυπέλλου και δε θα μπορούσε να βρει πιο ταιριαστό αντίπαλο, για να ανοίξει λογαριασμό. Θα απειλήσει με φάουλ, ο Μαρτσίνιακ καταλογίζει εύκολα πέναλτυ, οι πιθανότητες να “καθαρίζει” νωρίς το ματς είναι αρκετές.

Ελπίζοντας να γίνουν τα βασικά, ο διπλασιασμός δεν είναι άσχημος…

Για περισσότερα σημεία, αναλύσεις, αλλά και καφενειακές συζητήσεις, ελάτε στην παρέα μας. Εσύ ακόμα να μπεις στο Tsili Discord; https://discord.gg/kytz2bUb25

Ρίξαμε 500€ στο να αποκλειστεί η Ολλανδία στα πέναλτι, μιας και δεν έχουν πλέον Τιμ Κρουλ