in , ,

Λείπει ο αρχηγός, δύσκολα στη Βαρκελώνη ο Θρύλος

Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός :
Μπαρτσελόνα -1.5 Χάντικαπ + Ρίκι Ρούμπιο 3+ Ασίστ @1.75 Stoiximan

Χθες ο Μητογλου ξεκίνησε με τρίποντο και περιμέναμε την Ασίστ για να κλείσουμε ταμείο. Τελικά όλη την πίτα στο δημιουργικό κομμάτι την πήρε ο Κώστας Σλούκας, ενώ παράλληλα ο Ντίνος έμεινε αρκετά εκτός καθώς ο Χουάντσο φάνηκε να ταιριάζει καλύτερα στο πρώτο ημίχρονο και στέρησε αρκετό χρόνο συμμετοχής από την επιλογή μας. Πάμε Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός.

Επιλογή μου η νίκη της Μπαρτσελόνα με χάντικαπ -1.5 σε συνδυασμό με τις 3+ ασίστ του Ρίκι Ρούμπιο, με απόδοση 1.75 στη Stoiximan.

Φτάσαμε λοιπόν στα κρίσιμα. Εδώ που όλα πλέον παίζουν ρόλο. Σήμερα όμως ήρθε να ταράξει λίγο τα νερά του Ολυμπιακού η απουσία του Παπανικολάου, ενός παίκτη που συνδέει άριστα όλα τα κομμάτια στο παζλ του Μπαρτζώκα, με τη διάθεσή του στην άμυνα, το περιφερειακό του σουτ καθώς και τα ηγετικά του χαρακτηριστικά, πράγματα που σε τέτοια παιχνίδια παίζουν ρόλο, ειδικά σε ματς εκτός έδρας.

Από την άλλη, δεν υπάρχουν πολλά να πούμε για τον Ισπανό πλέι μέικερ. Μέσα σε ένα δύο λεπτά μπορεί να μοιράσει 4-5 τελικές πάσες και να αλλάξει τον ρυθμό της αναμέτρησης. Ήρθε να δώσει αυτό το έξτρα στους Καταλανούς, περιμένουμε εμείς να το κάνει απόψε και να μας πληρώσει.