Jimmy Buckets και ξερό ψωμί, κοντράρουν και πάλι τους Celtics

Boston Celtics-Miami Heat:

+8.5 Handicap Points Heat @1.90 Fonbet

Καλημέρα από Gkavmanjr. Το Game 1 στο TD Garden ήταν η έκπληξη της σειράς με τους Heat να κερδίζουν με σκορ 116-123 και τον Butler να βγάζει μάτια σκοράροντας 35 πόντους και παίζοντας εξαιρετικές άμυνα στην τελευταία περίοδο.

Και ερχόμαστε στο δεύτερο παιχνίδι, με τους Celtics να συνειδητοποιούν ότι η σειρά αυτή τελικά δεν θα είναι και τόσο εύκολη, με τους Heat να μην αστειεύονται. Θα πει κανείς, ότι το Miami δεν μπορεί να βάζει 16 τρίποντα σε κάθε αγώνα. Σύμφωνοι, αλλά το ξύλο που ρίχνουν στην άμυνα δεν πρόκειται να σταματήσει και όσο περνάνε τα παιχνίδια θα γίνεται και όλο και πιο αποτελεσματικό.

Στον πρώτο αγώνα οι Tatum, Brown και Brogdon  ήταν καλοί μπροστά σκοράροντας 30,22 και 19 και με καλά ποσοστά. Στο πρώτο ημίχρονο έπαιξαν όμορφο μπάσκετ σκοράροντας 66 πόντους και δεχόμενοι 57 είχαν το προβάδισμα. Στο δεύτερο ημίχρονο άλλαξε τελείως η εικόνα του παιχνιδιού,αφού «ξέχασαν» να βγουν στο τρίτο δωδεκάλεπτο οι παίχτες από τα αποδυτήρια. Το επιμέρους σκορ της περιόδου ήταν 46-25 με τους Heat να σκοράρουν ασύστολα και να βρίσκουν και λύση στην άμυνά τους. Στην τέταρτη περίοδο οι Κέλτες το πάλεψαν, όμως δεν ήταν αρκετό ώστε να πάρουν κεφάλι, αφού το καλύτερο που κατάφεραν ήταν να φτάσουν στο -5.

Το σημερινό προγνωστικό είναι:
Boston Celtics-Miami Heat: +8.5 Handicap Points Heat @1.90 Fonbet

Game 2 λοιπόν με καινούργια δεδομένα, αφού όλοι περίμεναν την Βοστόνη να έχει ένα εύκολο ξεκίνημα στην σειρά. Tatum και ΣΙΑ θα κάνουν ότι μπορούν για να υπερασπιστούν την έδρα τους και να φέρουν την σειρά στα ίσα. Από την άλλη οι Heat πέραν του Game 2 με Bucks (όπου ηττήθηκαν με 138-122), δεν έχουν ξανά γνωρίσει εύκολη ήττα στα φετινά Playoffs, βγάζοντας ψυχούλα στο παρκέ και παλεύοντας μέχρι τέλους για την νίκη. Θεωρώ πως ο αγώνας και πάλι θα είναι κλειστός και αναμένω να δούμε ένα όμορφο ντέρμπι, πιθανόν με τους Celtics να κερδίζουν, όμως θα στηρίξω το +8.5 Handicap Points των Heat που προσφέρεται σε απόδοση 1.90 από την Fonbet.