Eλβετικό τυρί η άμυνα της Βασιλείας, στον ορισμό του οβερ το ματς

Slovan Bratislava – Basel:
Over 2.5 Goals @1.90 Betsson

Mαγικά πράγματα χθες στη Μαδρίτη, για να μείνει το 0-0 στο ημίχρονο, πιάσαμε το σημείο της Νάπολι στο TsiliDiscord. Έχω ξαναπεί, μπείτε στην παρέα, 15 ματς σήμερα, όλο και κάποια επιλογή εκτός site, θα σας αρέσει.

Ξεκίνημα με Europa Conference League και την αναμέτρηση της Σλοβακίας.

Καλοβλέπω το Over 2.5 Goals στο Σλόβαν Μπρατισλάβας-Βασιλεία, στο 1.90 το βρίσκω στην Betsson, το κρατάω.

Oι Σλοβάκοι είναι υπολογίσιμοι στην έδρα τους. Στα τελευταία 5 εντός για το θεσμό του Κόνφερενς, παραμένουν αήττητοι, σκοράροντας μίνιμουμ 2 γκολ στο καθένα. Πήραν την ισοπαλία στην Ελβετία, ξεκούρασαν σχεδόν όλη την 11άδα τους στο Πρωτάθλημα και δηλώνουν έτοιμοι για την πρόκριση. Οι κερκίδες θα είναι κατάμεστες, δίνοντας την απαραίτητη ώθηση στους γηπεδούχους.

Η Βασιλεία από την άλλη, δε φημίζεται έτσι κι αλλιώς για την άμυνά της. Η συντριπτική πλειονότητα των παιχνιδιών της καταλήγει σε όβερ, δέχεται γκολ εύκολα, ακόμη και από αδύναμο αντίπαλο στα εγχώρια, ενώ σκοράρει και η ίδια με χαρακτηριστική ευκολία. Μετρά 4 σερί αποκλεισμούς, όταν η ρεβάνς είναι μακριά από την έδρα της και δεν κατεβαίνει στον αγώνα, για να κλειστεί στην άμυνα. Δεν μπορεί άλλωστε. Εδώ να σημειωθεί, πως απόψε θα έχει δύο απουσίες βασικών, η μία στα στόπερ και η άλλη στα αμυντικά χαφ. Δυσκολεύει παραπάνω η αμυντική λειτουργία της.

Το πρώτο παιχνίδι έληξε 2-2, με το over 2.5 να πληρώνει από ημίχρονο. Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν και στον όμιλο, προσφέροντάς μας ένα απολαυστικό 3-3 στην Μπρατισλάβα.

Η πρόκριση είναι ανοιχτή, φύσει επιθετικογενείς αμφότερες, αναμένω ένα ματς-ροντέο, ειδικά αν έχουμε γκολ νωρίς.

Για περισσότερα σημεία, αναλύσεις, αλλά και καφενειακές συζητήσεις, ελάτε στην παρέα μας. Εσύ ακόμα να μπεις στο Tsili Discord; https://discord.gg/kytz2bUb25