Είτε εύκολα είτε δύσκολα, ο Μπιμπέροβιτς πρωταγωνιστεί στη νίκη της Φενέρ

Φενέρμπαχτσε – Άλμπα Βερολίνου :
Ταρίκ Μπιμπέροβιτς Over 9.5 Πόντους @1.80 Stoiximan

Τα πουλέν μας στη Λιθουανία έβγαλαν με άνεση το line στο over, με το σχετικά κακό πρώτο ημίχρονο να ακολουθεί μια χορταστική τρίτη περίοδος, που σχεδόν κλείδωσε το σημείο και το ταμείο μας! Πάμε στην αναμέτρηση της Φενέρμπαχτσε με την Άλμπα Βερολίνου.

Επιλογή μου το να ξεπεράσει ο Ταρίκ Μπιμπέροβιτς τους 9.5 πόντους στην αναμέτρηση, με απόδοση 1.80 στη Stoiximan.

Αυτό που κάνει η τουρκική ομάδα τον τελευταίο καιρό, μας δίνει συνάμα την ευκαιρία του να την πιστέψουμε τόσο αγωνιστικά, όσο και στοιχηματικά, καθώς ανοίγει το ρυθμό και το σκορ, με όλους σχεδόν τους παίκτες να προσφέρουν, αλλά παράλληλα να έχουν και χρόνο μοιρασμένο, με τα playoffs να είναι κοντά και τον Γιασικεβίτσιους να θέλει τους παίκτες φρέσκους.

Ο Μπιμπέροβιτς που εμείς θα ασχοληθούμε είναι μια περίπτωση παίκτη που θέλει να κάνει το step up. Σε μια γραμμή όπου υπάρχουν οι Χέιζ, Νουά και Πιέρ, ο Τούρκος θέλει να αρπάξει (και το έχει κάνει πολύ καλά) τις ευκαιρίες που του δίνει ο Σάρας στο 3 και ενίοτε στο 4, εκτελεί δίχως δισταγμό και βγάζει στο παρκέ ενέργεια και πλούσιο επιθετικό ταλέντο και ένστικτο. Σε περίπτωση blow θα παίξει παραπάνω από 19-22 λεπτά, ενώ ακόμα και σε περίπτωση που το σκορ πάει κοντά, αναμένω να μείνει 16-8 λεπτά στο παρκέ, με κύριο του ατού το εξαιρετικό περιφερειακό σουτ.