in ,

Την Ελλάδα δηλώνει έδρα η Μακάμπι, κάζο για τον ΠΑΟ κι αποκλεισμός

Ο Παναθηναικός άφου έχασε ένα κάρο ευκαιρίες είδε την Μακάμπι Χάιφα να βάζει ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και την Λεωφόρο να έχει περισσότερα αγάλματα από το μουσείο της Ακρόπολης.

Οι Ισραηλινοί είπαν ευχαριστώ στο λάθος του Λοντίγκιν και άνοιξαν το σκορ στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης. Η συνέχεια ήταν ένας επιθετικός μονόλογος του ΠΑΟ, ο οποίος σπατάλησε πολλές ευκαιρίες για μία ακόμη φορά.

Τα πράγματα έδειχναν να τελειώνουν όταν ο γνωστός μπαμπάς ελληνικών ομάδων Σερί έγραψε το 0-2 στο 74ο λεπτό της αναμέτρησης. Η πίεση των «Πράσινων« συνεχίστηκε και τελικά ο Ιωαννίδης στο 89, περισσότερο καταλάθος μείωσε στο σκορ.

Ο ΠΑΟ δεν κατάφερε κάτι παραπάνω στα λεπτά των καθυστερήσεων και η Μακάμπι Χάιφα πήρε ακόμη μία μεγάλη πρόκριση στην Ελλάδα (1-2), με τους ανθρώπους της πλέον να σκέφτονται πολύ σοβαρά να μεταφέρουν την έδρα της ομάδας στο Παγκράτι.

Η πορεία του Παναθηναικού έληξε πολύ άδοξα, ενώ ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς και κάτι σαν να μας θυμίζει αυτό.