in ,

(Mεντιλι)μπαρτσελόνα ο Ολυμπιακός, φάνηκε η δουλειά του Καρβαλιάλ

Ο Ολυμπιακός ζευγάρωσε τις νίκες του στην Βουδαπέστη, περνώντας με 0-1 από την έδρα της Φερεντσβάρος και θα είναι στην αυριανή κλήρωση της φάσης των «16» του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ μαζί με τον ΠΑΟΚ.

Οι Πειραιώτες προηγήθηκαν λίγο πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου χάρη σε πέναλτι που υπέδειξε το VAR και εκτέλεσε εύστοχα ο Ελ Κααμπί για να πάνε οι δύο ομάδες με το 0-1 στα αποδυτήρια, με ένα γκολ που επιβεβαίωσε την ανωτερότητα του Ολυμπιακού στο πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο όπως ήταν λογικό, οι Ούγγροι προσπάθησαν να ρισκάρουν παραπάνω όμως ο Ολυμπιακός δεν έμοιαζε σε κανένα σημείο του αγώνα να κινδυνεύει από την Φερεντσβάρος και η ώρα πίεζε τους γηπεδούχους.

O Oλυμπιακός θα μπορούσε στο τέλος να είχε διευρύνει το προβάδισμά του, όταν τόσο ο Τσικίνιο αλλά και ο Γιόβετιτς βρέθηκαν σε πλεονεκτική θέση απέναντι στον πορτιέρε της Φερεντσβάρος αλλά νικήθηκαν αμφότεροι.

Μην εκπλαγείτε αν ο Ολυμπιακός πάρει το Κόνφερενς Λιγκ.

Oι πιθανοί αντίπαλοι του Ολυμπιακού: Λιλ, Μακάμπι Τελ Αβίβ, Πλζεν, Μπριζ, Άστον Βίλα, Φιορεντίνα, Φενέρμπαχτσε.

Σιδηρόπουλος τα κάνει όλα ταναπού, στέλνει τον Άγιαξ κατευθείαν στην Τούμπα [vid]

Μην εκπλαγείτε αν δείτε ελληνικό τελικό: Οι αποδόσεις των νικητών σε Γιουρόπα & Κόνφερενς