in

Καλή μέρα να είσαι Ολυμπιακός, με τεσσάρα πέρασε ο ΟΣΦΠ από την Τούμπα!

Ο Ολυμπιακός άλωσε την Τούμπα με 1-4 και μπήκε ξανά στην εξίσωση για τον τίτλο με ένα διπλό δήλωση για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Οι «Ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο όταν ο Ναβάρο εκμεταλλεύτηκε την ασταθή απόκρουση του Κοτάρσκι και στο 29’ έγραψε το 1-0.

Δέκα λεπτά αργότερα ο ΠΑΟΚ έφερε το ματς στα ίσα με τον Ντεσπόντοφ που ακολούθησε την φάση και εκτέλεσε ψύχραιμα τον Πασχαλάκη σκορπίζοντας ντελίριο στις κερκίδες της Τούμπας.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός ήταν και καλύτερος με τον Ποντένσε να βάζει ένα τρομερό γκολ στο 54’ με σουτ εκτός περιοχής.

Ο ΠΑΟΚ άφησε αρκετούς χώρους ώστε να πιέσει και ο Ολυμπιακός βρήκε δυο γκολ με τον Ελ Κααμπί (83’ & 90’) παίρνοντας εκδίκηση για την τεσσάρα του πρώτου παιχνιδιού με μια ακόμη τεσσάρα.

Αν μη τι άλλο το πρωτάθλημα φέτος είναι κάτι παραπάνω από ανταγωνιστικό και όλα είναι ανοιχτά στα play off!