in

Ένα βήμα πιο μακριά από το όνειρο της παρέλασης έστειλε τον Καρβαλιάλ ο ΠΑΟ

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Παναθηναϊκός (2-0) πήρε το ντέρμπι απέναντι στον Ολυμπιακό, ο οποίος βρίσκεται πλέον στο -9 από την κορυφή και τον ΠΑΟΚ.

Στο πρώτο μέρος ο Παναθηναϊκός προσπαθούσε να δημιουργήσει αλλά δεν έβγαινε με αξιώσεις στην επίθεση. Από την άλλη ο Ολυμπιακός κυρίως με τον Μασούρα προσπαθούσε να δημιουργήσει και μαζί με τον Ρόντινεϊ δημιούργησαν αρκετά ρήγματα από την πλευρά του Χουανκάρ.

Σε μια φάση που οι φιλοξενούμενοι έδειχναν να πατάνε καλύτερα στο παιχνίδι, ο Πέρεθ βρήκε χώρο σημάδεψε τον Κώτσιρα που συνδυάστηκε με τον Παλάσιος, ο οποίος γύρισε στον Μπερνάρ με τον τελευταίο να παίζει 1-2 με το δοκάρι και τελικά να σκοράρει στο 25’.

Ο Ολυμπιακός συνέχισε με το ίδιο πλάνο αλλά μέχρι το τέλος του ημιχρόνου δεν άλλαξε κάτι στο παιχνίδι.

Ο Κάρλος Καρβαλιάλ προσπάθησε να αλλάξει πράγματα στο δεύτερο μέρος, κάνοντας τρεις αλλαγές με τους Φορτούνη, Κίνι και Ελ Καμπί να περνούν στο παιχνίδι.

Η αλήθεια είναι ότι δεν άλλαξαν πολλά πράγματα με τον Ολυμπιακό να δημιουργεί 1-2 ευκαιρίες αλλά καμία να μην απειλεί τον κέρβερο (μπορεί και όχι) Ντραγκόφσκι. Στο 60ο λεπτό ο Μπακασέτας θα γυρίσει την μπάλα μέσα στην περιοχή και ο Γερεμέγεφ με κεφαλιά θα νικήσει τον Αβραμάκη Πασχαλάκη!

Οι δυο ομάδες έχασαν αρκετές ευκαιρίες μέχρι το τέλος αλλά τίποτα δεν άλλαξε στο τελικό σκορ.

Τίποτα δεν άλλαξε και στην βαθμολογία καθώς ο ΠΑΟΚ πέρασε στο τέλος με τα γκολ των Σβαμπ και Ντέλια από το Περιστέρι, παραμένοντας πρώτος!

Ακολουθήστε την Tsilibet στο Google News, Youtube, Viber

Τρικυμία έπαθαν Άλισον και βαν Ντάικ, θα τα βρούνε οι ασφαλιστικές [vid]

(ΑΜ)υντικός αγγίζει την μπάλα από τα χέρια τερματζή μετά από απόκρουση, χαρίζει πέναλτι (vid)