in

Το κίνητρο της Ευρώπης

Σέλμπουρν – Σέιντ Πάτρικς Αθλέτικ :

Νίκη Σέιντ Πάτρικς Αθλέτικ @2.15 Novibet

Ένα ΣΚ στο οποίο αδικηθήκαμε από τις επιλογές μας καθαρά, καθώς τα φάουλ της Γιουνάιτεντ φαινόντουσαν πιασμένα από το 21′ (11 το ζητούμενο, 5 στο 21 και ξαφνικά… pause, με 9 σύνολο) και το 1Χ και Over 6.5 Κόρνερ αγώνα στην τούμπα (1 ημίχρονο και 6 Κόρνερ ημίχρονο) να… τουμπάρει. Δε σταματάμε, προχωράμε με διάβασμα και την απαραιτητη δόση τύχης που τόσο μας λειπει αυτες τις μέρες, να μπούμε σε συνεχόμενα ταμεία.

Πάμε Ιρλανδία, πάμε στην έδρα της Σέλμπουρν ,η οποία υποδέχεται την Σέιντ Πάτρικς η οποία θα ψάξει τη νίκη που τόσο πολύ χρειάζεται για να διεκδικήσει την τρίτη θέση της κατηγορίας που οδηγεί στο Conference.

Η επιλογής μας είναι ξεκάθαρη, διπλό με απόδοση 2.15 στην Novibet.

Το κίνητρο θα κυνηγήσουμε, με τη Σέλμπουρν να έχει έναν άχαρο ρόλο και να στρογγυλοκάθεται στην 7η θέση της βαθμολογίας, όντας αδιάφορη. Από την άλλη η γηπεδούχος είναι 4η και κυνηγάει τη Ντάνταλκ στην 3η θέση, έχοντας ένα παιχνίδι λιγότερο, με στόχο την έξοδο στην Ευρώπη.

Η Σεντ Πάτρικς είχε 5 συνεχόμενες νίκες μέχρι να χάσει τον αγώνα απέναντι στη Ντέρι, σε μια αναμέτρηση με νεύρα και την ψυχολογία της να χαλάει μέσα στην αναμέτρηση.

Από την άλλη η Σέλμπουρν έχει 2 συνεχόμενες ισοπαλίες, 0-0 και 1-1, με την εικόνα μιας ομάδος που περιμένει απλά να τελειώσει η σεζόν να είναι ξεκάθαρη, με εμάς να θέλουμε αυτή την αδιαφορία, με το διπλό της Σεντ Πάτρικς να… μυρίζει από χιλιόμετρα!