Μποαβίστα – Μαρίτιμο:
Over1.5 Κίτρινες κάρτες 1ο Ημίχρονο & Οver4.5 Kίτρινες Κάρτες Συνολικά
@2.17 Novibet

Μας πρόδωσαν οι Γερμανοί χθες και το σερί νικηφόρων άρθρων σταμάτησε στα 3. Δεν πτοούμαστε και πάμε να χτίσουμε νέο.

Ο αγώνας που θα μας απασχολήσει διεξάγεται στις 17:30, στο Οπόρτο. Μποαβίστα εναντίον Μαρίτιμο, για την 9η αγωνιστική της Α’ Πορτογαλίας. Η πάλαι ποτέ κραταιά γηπεδούχος βρίσκεται στη μέση του πίνακα, σε απόσταση μιας νίκης από τα ευρωπαϊκά εισιτήρια, ενώ η “μικρούλα” φιλοξενούμενη είναι ουραγός, χωρίς βαθμό ακόμη. Στο πορτογαλικό πρωτάθλημα οι κάρτες είναι σχεδόν πάντα άφθονες και με αυτές θα ασχοληθώ και σήμερα.

Επιλέγω το να βγουν τουλάχιστον 2 κίτρινες κάρτες στο 1ο ημίχρονο και 5 συνολικά στον αγώνα. Βet Builder απόδοσης 2.17 στη Novibet.

H Mποαβίστα έχει δεχτεί 3, 4, 4 και 3 κίτρινες στα εντός της, ενώ τα πρώτα ημίχρονα αυτών των αγώνων είχαν 3, 6, 2 και 4 αντίστοιχα. Η Μαρίτιμο δέχτηκε 3, 4(+1κόκκινη), 1, 2 κίτρινες στα εκτός της, με τα πρώτα ημίχρονα να συνοδεύονται από 2, 2, 3 και 3 αντίστοιχα. Παρατηρούμε λοιπόν ότι μόλις σε 1/8 από αυτά τα παιχνίδια σημειώθηκαν λιγότερες από 2 κάρτες πριν την ανάπαυλα.