Derby + Dias = Cards!

Πόρτο – Μπράγκα:
Bet Builder: 1ο Ημίχρονο Over0.5 Kίτρινες Κάρτες Μπράγκα & 1ο Ημίχρονο Over1.5 Kίτρινες Κάρτες Συνολικά
@1.95 Novibet

Δεν τα κατάφερε η Ιντερνασιονάλ προχθές κι έχασε την ευκαιρία να πλησιάσει την Παλμέιρας που έχασε. Ας πρόσεχε. Εμείς συνεχίζουμε σε άλλο πρωτάθλημα, με την ίδια γλώσσα. Πόρτο εναντίον Μπράγκα, απόψε στις 23:15.

Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην 3η θέση της βαθμολογίας, 3 πόντους πίσω απο την αντίπαλό τους και 5 από την πρωτοπόρο Μπενφίκα. Οι φιλοξενούμενοι εντυπωσιάζουν, με μοναδική απώλεια φέτος, το εντός 3-3 με την Σπόρτινγκ Λισσαβώνας.

Το σημείο που επιλέγω είναι ένα Bet Builder, με 1 τουλάχιστον κάρτα για την Μπράγκα και 2 συνολικά στο 1ο ημίχρονο της αναμέτρησης. Πληρώνει 1.95 στη Novibet.

Τα πορτογαλικά παιχνίδια και δη τα ντέρμπυ είθισται να έχουν μπόλικες κάρτες. Συνήθως από την αρχή του παιχνιδιού, καθώς αν το ματς κριθεί νωρίς, δεν υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον. Όσο όμως το αποτέλεσμα είναι ανοιχτό, υπάρχουν σκληρές μονομαχίες, με τους διαιτητές να δίνουν κάρτα ακόμη κι από το πρώτο σκληρό μαρκάρισμα, με στόχο να εκφοβίσουν τους παίκτες. Ας δούμε τι έγινε στα 2 ντέρμπυ που έχουν διεξαχθεί φέτος, μέχρι στιγμής.
Μπράγκα-Σπόρτινγκ: 2 κάρτες η Μπράγκα στο 1ο μέρος.
Πόρτο-Σπόρτινγκ: 1-3 κάρτες στο 1ο μέρος.
Επίσης, το σημείο μας έχει επαληθευτεί στα 6 από τα 7 φετινά της Μπράγκα.

Όσο για τον Αrtur Soares Dias που θα διευθύνει το ματς; Στα 2 παιχνίδια για την Πορτογαλική Λίγκα που σφύριξε μέχρι στιγμής, έχει βγάλει 3 και 4 κάρτες πριν την ανάπαυλα. Πέρυσι, έχει βγάλει 7(!) κίτρινες σε ένα Μπενφίκα-Σπόρτινγκ.

Υπάρχει ρίσκο σίγουρα και ο φόβος να δούμε π.χ. 1 κάρτα ημιχρόνου και 7 τελικές, δέχομαι όμως το 1.95 για τη συχνότητα εμφάνισης που προανέφερα, από το να ρισκάρω σε μεγάλα line της Νovibet, χωρίς το “μαξιλαράκι” της κόκκινης που υπάρχει αλλού.

Εύχομαι οι 2 ομάδες να με δικαιώσουν με σκληρό παιχνίδι, αναμένω από την Πόρτο να έχει περισσότερη ώρα την μπάλα στα πόδια της και οι της Μπράγκα να δείξουν από νωρίς ότι ήρθαν για να πουλήσουν ακριβά το τομάρι τους.
Αν γίνει αυτό, ο αδερφός Dias έχει αποδείξει ότι δε σηκώνει μύγα στο σπαθί του!

Για περισσότερα σημεία, αναλύσεις, αλλά και καφενειακές συζητήσεις, ελάτε στην παρέα μας. Εσύ ακόμα να μπεις στο Tsili Discord; https://discord.gg/kytz2bUb25