in , ,

Ματσάρα κάνει σήμερα ο Μίτσελ, στέλνει την σειρά ξανά στο Ισραήλ

ΑΕΚ – Hapoel Jerusalem :
Akil Mitchell Over 11.5 Rebounds+Assist @2.02 Stoiximan

Καλημέρα, ο Olinde χθες μας πλήρωσε στην δεύτερη περίοδο και τελείωσε τον αγώνα με 17 πόντους, καλοφάγωτα.

Σήμερα θα μεταφερθούμε στο κλειστό των Άνω Λιοσίων για τον δεύτερο αγώνα της ΑΕΚ απέναντι στην Hapoel Jerusalem για τα Playoffs του Basketball Champions League.

Οι γηπεδούχοι μετά την ήττα τους στο εγχώριο πρωτάθλημα από τον Ολυμπιακό, στρέφουν την προσοχή τους στον σημερινό must win αγώνα απέναντι στην Hapoel, θέλοντας να ισοφαρίσουν την σειρά σε 1-1 και να πάνε στο Ισραήλ για έναν ακόμα μεγάλο τελικό με φόντο το Final Four. Από την άλλη, η Hapoel, ξεκουράστηκε αυτό το Σαββατοκύριακο, και σίγουρα θέλει να τελειώσει την σειρά από σήμερα, για να μην οδηγηθεί σε τρίτο κρίσιμο αγώνα.

Το σημείο από τον αγώνα, είναι ο συνδυασμός Rebounds+Assist του Akil Mitchell, με line 11.5 και απόδοση 2.02 στην Stoiximan.

Ο Αμερικανός σέντερ, είναι ο ποιοτικότερος παίχτης της ομάδας του, μαζεύει αλλά και διαβάζει σωστά την άμυνα έτσι ώστε να πασάρει στην αδύναμη πλευρά μετά το Pick n’ Roll του, για ελεύθερο σουτ συμπαίχτη του. Αναμένω να βρεθεί στο παρκέ κοντά στα 33 λεπτά και matchup του είναι ο Zach Hankins.

Στις 6 τελευταίες αναμετρήσεις για τον δεύτερο γύρο του BCL, το Over του line, έχει επιβεβαιωθεί στις 4, απέναντι στην Malaga, την Galatasaray, την Limoges και την Hapoel Jerusalem. Έχοντας 15, 13, 14 και 14.

Για περισσότερα σημεία καθημερινά καθώς και βέλτιστες γραμμές και αποδόσεις, join στο discord εδώ : https://discord.gg/kytz2bUb25

Μιας και ξεκίνησε η Euroleague και η Α1, μην χάσεις την ευκαιρία να βρεις περισσότερα σημεία στο VIP. Στείλε μου μήνυμα στο Discord ή στο Instagram στο παρακάτω προφίλ :

Unibrow in Play-in party ! Με 30άρα ο Davis ξαναρίχνει στην κατάθλιψη τον Towns.