in ,

Τα Tips της Τετάρτης

Τετάρτη σαν Σάββατο με πέντε επιλογές

Τα αδέρφια μας από το BetFellas.gr  διαλέγουν και παρουσιάζουν κάθε μέρα τα πιο ζουμερά ματς από την Ακτινογραφία Κουπονιού.

***Οριακά βάση χθες, 2/4, σήμερα το κουπόνι είναι τεράστιο με εμβόλιμες σε Ελλάδα, Γαλλία, Ιταλία και άλλες χώρες, θυμίζοντας Σαββατοκύριακο.

Όλες η προτάσεις του Betfellas για την ημέρα

(19:30) ΣΠΕΤΣΙΑ – ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ

H Σπέτσια με γκολ στις καθυστερήσεις πανηγύρισε τεράστιο διπλό στην έδρα της Βενέτσια (1-2), κάνοντας σεφτέ στις νίκες στο φετινό πρωτάθλημα (1-1-2). Δεν ήταν καλύτερη αλλά αποδείχθηκε πιο εύστοχη σε ένα παιχνίδι με λίγες φάσεις. Η Γιουβέντους για πρώτη φορά στην ιστορία της ξεκίνησε το πρωτάθλημα χωρίς νίκη σε τέσσερα ματς (0-2-2). Προηγήθηκε από τα αποδυτήρια στην υποδοχή της Μίλαν και επιδίωξε να πάει σβηστά το ματς, χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα ισοφαρίστηκε προς το τέλος (78’) και στο φινάλε θα μπορούσε να έχει χάσει. Σε κατάσταση εκτάκτου ανάγκης βρίσκεται η Γιουβέντους, που έχει την ευκαιρία να βάλει στοπ στον κατήφορο νικώντας μια ομάδα περιορισμένων δυνατοτήτων, το διπλό ανεβαίνει στο 1,80 με το combo 2 & under 4,5.

Μακαρονάδες: Κάλλιο αργά παρά ποτέ

(20:00) ΛΙΛ – ΡΕΜΣ

Συνεχίζει τις μέτριες εμφανίσεις η Λιλ, αυτή τη φορά έχασε με 0-1 από τη μισητή Λανς και έμεινε με άδεια χέρια για τρίτη φορά στο πρωτάθλημα (1-2-3). Τέταρτο Χ για τη Ρεμς φέτος (1-4-1), κόλλησε στο 0-0 κατά την υποδοχή της Λοριάν, μόνο από την Παρί ηττήθηκε ως τώρα. Δεν πατάει καλά η Λιλ, γι αυτό και δεν γεμίζει το μάτι ως φαβορί του 1,65, με την αξία να εντοπίζεται στο ασιατικό διπλό +0,5 (Χ2) του 2,10+.

Πουρκουάδες: Πείθει η Μαρσέιγ

(20:30) ΑΕΚ – ΛΑΜΙΑ

Η ΑΕΚ αυτοκτόνησε στο Ηράκλειο, προηγούταν με 0-3 ως το 78’ (παίζοντας με 10 από το 37’) όμως στις καθυστερήσεις ισοφαρίστηκε (3-3). Φωνάζει για τη διαιτησία όμως δεν υπάρχει δικαιολογία γι’ αυτό το κάζο, προσγειώθηκε απότομα καθώς οι μεταγραφές και το εύκολο 3-0 της πρεμιέρας έφεραν ενθουσιασμό στο στρατόπεδο της. Τιμωρημένος είναι ο βασικός εξτρέμ Γκαρσία. Η Λαμία μπορεί να έμεινε με 0-2 πίσω στο σκορ από τον Ολυμπιακό όμως δεν το έβαλε κάτω, μείωσε, είχε δοκάρι και φάσεις για την ισοφάριση, χωρίς όμως να καταφέρει να την πετύχει (1-2). 2/2 ήττες με το ίδιο σκορ, με λίγη τύχη θα μπορούσε να έχει αποφύγει και στα δύο ματς την ήττα. 8/8 εντός έδρας νίκες μετράει η ΑΕΚ απέναντι στη Λαμία τα τελευταία χρόνια, μόνο σε μια από αυτές δέχθηκε γκολ. Ιδανικός αντίπαλος η Λαμία για να επιστρέψει στις νίκες η Ένωση, 1,83 πληρώνει ο άσος από ημίχρονο, 1,85 το 1 & NG.

Ακολουθήστε μας σε FacebookΤwitter και Telegram για να φτάνει έγκαιρα στην οθόνη σας κάθε νέο άρθρο & free pick μας.

(21:45) ΜΙΛΑΝ – ΒΕΝΕΤΣΙΑ

Η Μίλαν μπορεί να έμεινε από τα αποδυτήρια πίσω στο σκορ στην έδρα της Γιουβέντους, όμως παίζοντας με υπομονή και μην επιτρέποντας κινδύνους μπροστά στην εστία της, έφτασε στην ισοφάριση προς το τέλος (78’) και φλέρταρε με το διπλό στα τελευταία λεπτά. Ικανοποίηση για τους 10 βαθμούς σε 4 ματς (3-1-0), τα συνεχόμενα ματς ίσως φέρουν μερικές αλλαγές στην ενδεκάδα της, Κιάερ και Ζλάταν είναι αμφίβολοι. Η Βενέτσια δεχόμενη γκολ στις καθυστερήσεις ηττήθηκε από την Σπέτσια σε ένα μοιρασμένο ματς (1-2). Τρίτη ήττα σε τέσσερα ματς (1-0-3), το νεανικό και άπειρο ρόστερ της χρειάζεται χρόνο για να προσαρμοστεί στην κατηγορία. Παρά τα συνεχόμενα ματς η Μίλαν παρουσιάζει σοβαρό πρόσωπο φέτος και εύκολα ή δύσκολα θα επιβληθεί απέναντι σε μια Βενέτσια που χωλαίνει ανασταλτικά. Δύσκολα θα αντέξουν ένα ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι, η Μίλαν θα επιδιώξει να καθαρίσει από νωρίς καθώς το πρόγραμμα της είναι βεβαρυμμένο. 1,75 πληρώνει ο άσος από ημίχρονο. 19 κίτρινες σε 4 ματς έχει δεχθεί η Βενέτσια, 2,00 πληρώνει το ενδεχόμενο να δεχθεί πάνω από δύο κάρτες.

Σούπερλιγδα: Το ιδανικό θύμα για την ΑΕΚ

(22:00) ΑΝΖΕ – ΜΑΡΣΕΪΓ

Τη χειρότερη φετινή της εμφάνιση πραγματοποίησε η Ανζέ κατά την υποδοχή της Ναντ (1-4), έτσι γνώρισε την ήττα για πρώτη φορά (3-2-1), αν και η αλήθεια είναι ότι οι πρόσφατες εμφανίσεις της ήταν υποτονικές και τα ως τώρα αποτελέσματα την κολάκευαν. Νέα νίκη για τη Μαρσέιγ, αυτή τη φορά με 2-0 απέναντι στη Ρεν και έφτασε τον απολογισμό της στο 4-1-0, σκοράροντας κάθε φορά από τουλάχιστον δυο τέρματα. Σε καλή κατάσταση η Μαρσέιγ και απέναντι της θα βρει μια ομάδα που εμφανίζει σημάδια κάμψης στην απόδοση της, γι αυτό και θα πάμε με το ασιατικό διπλό -0,25 του 1,85+.

League of the Day: Το ιδανικό θύμα για την ΑΕΚ