Χάστης μια ανάσα από 4 χιλιάρικα, καταφέρνει να τον στείλει ο Ναν κουβά με 100% ευστοχία

Kατάσταση απόλυτου ΣΟΚ έζησαν οι οπαδοί του Παναθηναϊκού χθες στο ΟΑΚΑ βλέποντας την ομάδα τους να αυτοκτονεί στα τελευταία της αναμέτρησης με την Μακάμπι. Οι αιτίες της ήττας πολλές, μια από αυτές η εμφάνιση του Ναν, ο οποίος κέρασε και μια έξτρα στεναχώρια χθες χάστη του Πρακτορείου:

Ο Κέντρικ Ναν έκανε μια καλή πρώτη περίοδο χορεύοντας την αντίπαλη άμυνα έχοντας 3/3 δίποντα, όμως τα 2 φάουλ ήταν κάκιστος οιωνός για την άσχημη εξέλιξη που θα ακολουθούσε. Ο Αμερικανός έφτασε τα 4 με πολλά από αυτά να είναι παντελώς χαζά, αποτελέσμα ήταν να βγει εκτός ροτέισον ή τα λεπτά που έπαιζε να είναι εκτός ρυθμού.

Παρ’ολ’αυτά λίγα δευτερόλεπτα πριν το τέλος ισοφάρισε σε 87-87 και όλα έδειχναν πως θα ζήσουμε επική νίκη στον αγών και στο δελτίο με μπάζερ μπίτερ. Ωστόσο ο Σλούκας είχε άλλη γνώμη και τα πάντα χάθηκαν.

Μέσα στην πίκρα και τον καημό είχαμε και ορισμένα ΑΜ να κάνουν υποδείξεις:

Kερασάκι στην τούρτα του πόνου, ένας από τους αγαπημένους πρωταγωνιστές μας, ο ”Ψυχαναγκαστικός Χάστης, ο οποίος κουβαδιάστηκε και αυτός με τον χειρότερο τρόπο λόγω Ναν:

Τη δική τους Μεγάλη Εβδομάδα ζουν οι Παναθηναϊκοί, αλώνει τη Βαρκελώνη ο γαύρος

Στο κράτος της Λαμίας φαίνεται πως χάθηκε το πρωτάθλημα για τον ΠΑΟΚ, πήρε βαθμό η αρμάδα του Βόκολου