Και στο τέλος κερδίζει πάντα η Ρεάλ: Με τον καθιερωμένο της τρόπο η «Βασίλισσα» προκρίθηκε στον τελικό [vid]

Η Ρεάλ Μαδρίτης μπορεί να βρισκόταν πίσω στο σκορ στο 88ο λεπτό αλλά όχι μόνο δεν έστειλε το ματς στην παράταση αλλά με δύο γκολ του Χοσέλου, νίκησε με 2-1 την Μπάγερν Μονάχου και πήρε τη μεγάλη πρόκριση στον τελικό του Λονδίνου εναντίον της Μπορούσια Ντόρτμουντ.

Οι «Βαυαροί» προηγήθηκαν με τον Άλφόνσο Ντέιβις και φαινόταν ότι θα πάρουν μία τεράστια πρόκριση μέσα στο Μπερναμπέου αλλά προφανώς η Ρεάλ δεν είχε πει την τελευταία της λέξη.

Μέσα σε τρία λεπτά έβγαλε κυριολεκτικά νοκ-άουτ την Μπάγερν Μονάχου με τον Τόμας Τούχελ να μην πιστεύει στα μάτια του. Πλέον μοναδικός αντίπαλος της Ρεάλ στον δρόμο για το 15ο είναι η Ντόρτμουντ, την πρώτη ημέρα του Ιουνίου στο Γουέμπλεϊ.

Μπάρτσα-ΟΣΦΠ 59-63 : ΜακΧίσικ, Μιλουχίνοφ και ραντεβού στο Βερολίνο

Και τώρα Βερολίνο: Οι αποδόσεις του Final Four!