Ήρθε η ώρα του μεγάλου τελικού, 20άρα βάζει ο Σάσα και παίρνει και την κούπα του Final Four Mvp

Olympiacos – Real Madrid :
Sasha Vezenkov 17+ Points @1.85 Stoiximan

Καλημέρα, ο Denmon έδωσε 6 potential assist και έγιναν καλάθι οι 2 πάσες του μόνο, χαμένο στο 1 στατ πάλι.

Σήμερα θα μεταφερθούμε στο Κάουνας για τον μεγάλο τελικό της Euroleague μεταξύ του Ολυμπιακού και της Real Madrid.

Οι τυπικά γηπεδούχοι μπήκαν μουδιασμένα στο πρώτο ημίχρονο με την Monaco, βρέθηκαν να χάνουν με 12 πόντους, αλλά μπήκαν με το μαχαίρι στα δόντια στο δεύτερο, έκαναν ένα ασύλληπτο τρίτο δεκάλεπτο τελειώνοντας με 27-2 επιμέρους σκορ και δίκαια βρίσκονται στον τελικό. Από την άλλη, η Real Madrid, έκανε ακόμα μία υπέρβαση, κέρδισε την αιώνια αντίπαλο της, και βρέθηκε στον τελικό για να διεκδικήσει τον ενδέκατο τίτλο της ιστορίας της.

Το σημείο από τον αγώνα, είναι οι 17+ Points του Sasha Vezenkov, σε απόδοση 1.85 στην Stoiximan.

Ο Βούλγαρος φόργουορντ, παρότι ξεκίνησε νωθρά προχθές, στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε την απόδοση του, και βάση και των απουσιών δύο κομβικών παιχτών στο μαρκάρισμα του, πιστεύω πως θα βρει τους χώρους για να εκτελέσει ότι του δοθεί. Αναμένω να βρεθεί στο παρκέ κοντά στα 32 λεπτά και matchup του είναι ο Eli Ndiaye.

Στις 2 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων για φέτος κατέγραψε 23 και 15 πόντους αντίστοιχα.

Για περισσότερα σημεία καθημερινά καθώς και βέλτιστες γραμμές και αποδόσεις, join στο discord εδώ : https://discord.gg/kytz2bUb25

Στείλε μου μήνυμα στο Discord ή στο Instagram στο παρακάτω προφίλ :

Βλέπει εφιάλτες με Λακαζέτ ο Εμπαπέ, πρέπει να σκοράρει για να ξεφύγει στον πίνακα των σκόρερς

Ποιος θυμάται τι έγινε στον μικρό τελικό, αδιάφορο ματς που ανοίγει το ροτέισον.