Τερματοφύλακας αποβάλλεται στο Εκουαδόρ επειδή ούρησε (όρθιος) μέσα στο γήπεδο

Συνέβη και αυτό. Στο ματς της Μακαρά με την Ορένσε για την μεγάλη κατηγορία του Εκουαδόρ (Ισημερινού) ο γκολκίπερ της Μακαρά προφανώς δε κρατιόταν ο άνθρωπος και έκανε την ανάγκη του πίσω από τις πινακίδες. Ο Ρέφερι δεν το σεβάστηκε και τον απέβαλε.

Το παιχνίδι βρήκε νικήτρια την ομάδα του τερματόρου μας με 1-0 και μάλιστα με γκολ από τον παίκτη που τον αντικατέστησε στις καθυστερήσεις στα γκολπόστ, τον Σεγκούντα Πορτοκαρέρο. Το γκολ το πέτυχε με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 68 αλλά πλάνο της ούρησης δεν μας έδειξαν.

Μεγάλη σημειολογία στο ματς όπου η ομάδα του τερματοφύλακα Χόρχε Χοακίν Πουκέτα κέρδισε έστω και με δέκα παίκτες. Δεν ξέρουμε αν το έκανε για καθυστερήσεις ή αν όντως ήταν ανθρώπινη ανάγκη, πάντως αποβλήθηκε σαν ήρωας.

Όσο ηρωικά ξενυχτάμε και εμείς στα γήπεδα της Λατινικής Αμερικής μαθαίνοντας γεωγραφία με τη stoiximan, καθώς η Liga Pro Serie A του Ισημερινού παίζει εκεί.

21+ | Παίξε Υπεύθυνα | ΚΕΘΕΑ: 210-9237777 | Αρμόδιος Ρυθμιστής MGA | Ρυθμιστής Εμπορικής Επικοινωνίας: ΕΕΕΠ | Συχνή συμμετοχή: Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας

TSILI ΑΦΙΕΡΩΜΑ: 7 Ομαδάρες επιπέδου Α΄ Εθνικής που αγωνίζονται στην Γ΄(δηλαδή στην Δ΄)

Γκολ ΠΑΟ από το κεφάλι-τεμπεσίρι του Σανκαρέ – Χαμένο πέναλτι o Άρης με Μάνο(vid)