in ,

Πήγε να χάσει κι από συνήθεια κέρδισε η Λεβερκούζεν, ανατροπή μετά το 88′

Ακόμα μία αδιανόητη ανατροπή της Μπάγερ Λεβερκούζεν που φαίνεται πως δεν γίνεται με κανέναν τρόπο να χάσει αυτό το πρωτάθλημα. Βασικά φαίνεται πως με κανένα τρόπο δεν είναι πιθανό να χάσει το αήττητο αφού έκανε μία αδιανόητη ανατροπή και πάλι.

Η Χόφενχαϊμ πραγματοποίησε μία τρομερή εμφάνιση και φαινόταν πως ίσως είναι αυτή που θα σταματήσει το σερί στα 38 παιχνίδια. Άλλωστε καμία ομάδα δεν έχει προηγηθεί για τόσο πολύ εναντίον της Λεβερκούζεν φέτος. Οι φιλοξενούμενοι είχαν ανοίξει το σκορ στο 33′ με τον Μπέιερ και κρατούσαν για 55 λεπτά το προβάδισμα.

Στο 88′ ο Τσάμπι Αλόνσο και οι παίκτες του αποφάσισαν πως δεν ήταν ούτε σήμερα η μέρα που θα χάσουν φέτος. Σε εκείνο το λεπτό ο Άντριχ ισοφάρισε σε 1-1 και με τον άνθρωπο που χτυπάει συνήθως στις καθυστερήσεις, τον Πάτρικ Σικ, η Λεβερκούζεν στο 90+1′ πήρε ένα ακόμα τρίποντο με 2-1.

Όλα αυτά μία μέρα μετά την ανακοίνωση του Τσάμπι Αλόνσο πως δεν πρόκειται να αποχωρήσει φέτος το καλοκαίρι από την Μπάι Αρίνα. Στο Λεβερκούζεν σίγουρα τσιμπιούνται και το σερί πλέον έχει φτάσει τα 39 παιχνίδια.