Παικτάκι και αντρογυναίκα προσθέτουν απόψε έναν ακόμη χαμένο τελικό στο βιογραφικό τους

Κορυφαίες στιγμές είναι έτοιμο να ζήσει το Ελληνικό τέννις καθώς τόσο το παικτάκι με φετίχ στα Τέσλα, όσο και η αντρογυναίκα είναι έτοιμοι να διεκδικήσουν ένα τρόπαιο στους τελικούς του ATP στο Ρότερνταμ και στο WTA της Αγίας Πετρούπολης αντιστοίχως. Οι αναμετρήσεις έχουν βαρύνουσα σημασία και για τις τσέπες μας, καθώς η Stoiximan έχει βγάλει πάμπολλες ενισχυμένες αποδοσάρες για τα συγκεκριμένα αθλητικά γεγονότα.

Μαρία Σάκκαρη-Ανέτ Κονταβάιτ (15:30 μ.μ.)

• 1ο σετ σκορ πολλαπλής επιλογής: 6-3, 6-4 στην σούπερ ενισχυμένη απόδοση των 7.10 μονάδων.
  • Νικητής αγώνα Σάκκαρη & συνολικά games over 21.5 στην ενισχυμένη απόδοση των 4.30 μονάδων.
  • Μαρία Σάκκαρη να νικήσει με περιθώριο 3-4 games στην ενισχυμένη απόδοση των 8.25 μονάδων.
  • Σκορ μετά από 6 games το 1ο σετ 4-2 στην ενισχυμένη απόδοση των 4.85 μονάδων.

Πρώτη ρίχνεται στην μάχη η πρώην εθνική νύφη, η οποία αντιμετωπίζει την Εσθονή και γνώριμη αντίπαλο της, Ανέτ Κονταβέιτ. Η Εσθονή έχει ένα εκπληκτικό τελευταίο εξάμηνο με πέντε τίτλους (που είναι και καριέρας) και μεγάλες πορείες στα περισσότερα τουρνουά, ενώ «τρέχει» και ένα απίστευτο σερί 19 νικών σε κλειστά court, που είναι το μεγαλύτερο που έχει γίνει εδώ και πολλά χρόνια.

Το Νο9 του κόσμου έχει βρεθεί στον δρόμο της Σάκκαρη 12 φορές, με το σκορ μεταξύ τους να είναι 6-6. Η Κονταβέιτ έχει κερδίσει όμως τα τελευταία δύο ματς, ένα στον τελικό της Οστράβα και αυτό στα ημιτελικά του WTA Finals.

Τσιτσιπάς-Αλιασίμ (16:35 μ.μ.)

• 1ο σετ σκορ πολλαπλής επιλογής: 7-5 ή 7-6 στην σούπερ ενισχυμένη απόδοση των 7.30 μονάδων.
  • Νικητής αγώνα Στέφανος Τσιτσιπάς & over 22.5 games στην ενισχυμένη απόδοση των 3.30 μονάδων.
  • Νικητής Σετ Αλιάσιμ και συνολικά games 1oυ Σετ over 9.5 στην ενισχυμένη απόδοση των 3.25 μονάδων.
  • Περιθώριο νίκης Αλιασίμ να κερδίσει με 5-6 games στην ενισχυμένη απόδοση των 7.80 μονάδων.
  • Σκορ μετά από 4 games στο Σετ 1 : 3-1 στην ενισχυμένη απόδοση των 4.50 μονάδων.

Μια κατάρα που κυνηγάει στα 500αρια τουρνουά θέλει να σπάσει ο αγαπημένος τενίστα του Χίου. Ο Στέφανος σε 500αρια τουρνουά έχει ρεκόρ 0-7 στους τελικούς και θέλει να κερδίσει το πρώτο του 500αρι στον όγδοο τελικό του και να πάρει τον 8ο τίτλο της καριέρας του, ο οποίος δεν είναι και κανονικός αφού τα τρόπαια μοιάζουν κάπως έτσι:

Από την πλευρά του ο Καναδός θέλει να πάρει τον πρώτο τίτλο της καριέρας του, καθώς το ρεκόρ του σε τελικούς είναι 0-8/ Αυτή θα είναι και η όγδοη μεταξύ τους αναμέτρηση, με το ρεκόρ να είναι 5-2 υπέρ του Στέφανου. Ο Καναδός είχε κερδίσει τα πρώτα δύο ματς (το πρώτο κατά διαβολική σύμπτωση στο Indian Wells όπως και το πρώτο της Σάκκαρη με την Κονταβέιτ).