in ,

Καθόλου αγχωτική η νίκη της Ρεάλ, άσπρισαν πρόωρα τα μαλλιά όσων είχαν παίξει άσσο [vid]

Η Ρεάλ βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο καθώς η Αλμερία προηγούνταν από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης και λίγο πριν την ανάπαυλα ο Γκονζάλεζ διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων.

Ο Κάρλο Αντσελότι έκανε τριπλή αλλαγή στο ημίχρονο της αναμέτρησης, προσπαθώντας ουσιαστικά να κάνει ένα ηλεκτροσόκ στην ομάδα του. Ο Μπέλιγχαμ μείωσε από το σημείο του πέναλτι στο 56′, αλλά το Μπερναμπέου πάγωσε ξανά όταν η Αλμερία έκανε το 1-3 με τον Αρίμπας. Τελικά το γκολ ακυρώθηκε και μετά η συνέχεια άνηκε αποκλειστικά στην Ρεάλ.

Ο Βινίσιους ισοφάρισε στο 67ο λεπτό αλλά έπρεπε να περάσει μισή ώρα και πιο συγκεκριμένα να φτάσουμε στο 99ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Καρβαχάλ να λυτρώνει την Βασίλισσα και να την διατηρεί μόνη πρώτη.

Μπορεί να ακουστεί λίγο κλισέ, αλλά τα φετινά ματς της Ρεάλ, δεν είναι και τα πλέον ιδανικά για εγχειρισμένους καρδιακούς.