Καλώς τα παιδιά: Τα πιτσιρίκια του Θρύλου σήκωσαν το Τσουλού με τριάρα στη Μίλαν [vid]

Τα πιτσιρίκια του Ολυμπιακού έφτασαν σε μία απίστευτη νίκη επί της Μίλαν με 3-0 και στέφθηκαν πρωταθλητές Ευρώπης σε επίπεδο κάτω των 19 ετών.

Οι «Ερυθρόλευκοι» ήταν καλύτεροι σε όλο το παιχνίδι και μετουσίωσαν την κυριαρχία τους στο δεύτερο ημίχρονο. Με 3 γκολ μέσα σε έπτά λεπτά καθάρισαν την μπουγάδα και μετά ο Σίνα έκανε πλάκα στους επιθετικούς των «Ροσονέρι» που δεν μπορούσαν με τίποτα να τον κερδίσουν.

Το σκορ άνοιξε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Μουζακίτης στο 59′ ενώ το 2-0 έκανε μετά από μία φοβερή ντρίμπλα ο Παπακανέλλος (61′). Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε κυριολεκτικά ο Μπάκουλας (66′) με ένα ανάποδο ψαλίδι που συγκαταλέγεται για πλάκα στα κορυφαία της ιστορίας της διοργάνωσης.

Μία τρομερή στιγμή για τους μικρούς που ελπίζουμε να μη σαπίσουν ως δανεικοί αλλά το σημερινό μοναδικό επίτευγμα να είναι η αρχή της καριέρας έστω για κάποιους.

Πρώτο ματσάκι στο ΟΑΚΑ,κουβαλάει ο Σλούκας αύριο

Έτοιμη να ζητήσει ξένους διαιτητές στην Πρέμιερ Λιγκ είναι η Νότιγχαμ Φόρεστ μετά τη νέα σφαγή