in

Κακή μέρα να είσαι Μίλαν: Νίκησε στο ντέρμπι η Ίντερ και πήρε το 20ο

Η Ίντερ στέφθηκε για 20η φορά στην ιστορία της πρωταθλήτρια Ιταλίας κερδίζοντας τη Μίλαν με 1-2 στο Σαν Σίρο.

Οι «Νερατζούρι» προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με τον Ατσέρμπι (17′) να σκοράρει από κοντά με το κεφάλι. Η Μίλαν είχε τις στιγμές της αλλά δεν κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Με το…καλησπέρα στο δεύτερο ημίχρονο ο Τουράμ σκοράροντας το 12ο φετινό του τέρμα με ωραία ατομική προσπάθεια, έβαλε φωτιά στο πέταλο των «φιλοξενούμενων» που άρχισαν ήδη να πανηγυρίζουν την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Η Ίντερ μετά το γκολ της έδωσε χώρο στη Μίλαν που το μόνο που κατάφερε να κάνει ήταν να μειώσει στο 80΄ με τον Τομόρι. Στις καθυστερήσεις είχαμε μεγάλη ένταση με τους Τεό Ερναντέζ, Ντάμφρις και Καλάμπρια να αποβάλλονται όλοι με κόκκινη κάρτα.

Το σφύριγμα της λήξης βρήκε την Ίντερ πρωταθλήτρια στο πρώτο από τα 182 μεταξύ τους ντέρμπι που έκρινε τίτλο στην Ιταλία.

Ακολουθήστε την Tsilibet στο Google News, Youtube, Viber

Έτοιμη να ζητήσει ξένους διαιτητές στην Πρέμιερ Λιγκ είναι η Νότιγχαμ Φόρεστ μετά τη νέα σφαγή

Oυρουγουανός τρώει μαχαίρι στο κεφάλι ενώ εκτελεί κόρνερ, ντράπηκε και η Τούμπα (vid)