Έκλεψε το βαθμό η Εθνιqή, 1-1 στο Κόσοβο

Καλά πάει αυτό

Αύξησαν τις πιθανότητες να περάσουν το επόμενο Μουντιάλ στη Μύκονο (θα είναι και Χειμώνας) οι διεθνείς μας, που πήραν την ισοπαλία πριν λίγο στην Κύπρο της Αλβανίας (ολογράφως Κόσοβο).

Το ματς ξεκίνησε με ένα γρήγορο ταμείο για τους χάστες που πόνταραν στο σιγουράκι της ημέρας (να δεχθεί κάρτα ο Τζαβέλας), που πλήρωσε μόλις στο 6′ της αναμέτρησης.

Καλοφάγωτα σε όσους ακολούθησαν

Η Εθνική έπαιξε το ποδόσφαιρο που της ταιριάζει και ξέρει να παίζει καλύτερα, και αποτυπώνεται στα παρακάτω στατιστικά:

Το 0-1 ήρθε στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με γκολ του Δουβίκα μετά από ασίστ του Μπακασέτα, ωστόσο δεν ηταν αρκετό για την ελληνιqή νίκη στο Κόσοβο.

Η Ελλάδα πέρασε όλο το δεύτερο ημίχρονο αμυνόμενη και πήγε κουβά τρώγοντας γκολ από τον Μουρίκι στις καθυστερήσεις.

Πλέον τα πράγματα είναι δύσκολα καθώς μετράμε μόλις 3 βαθμούς στις 3 πρώτες αγωνιστικές, ενώ υποδεχόμαστε την πατρίδα του Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς και του Μουαμέρ Τάνκοβιτς την Τετάρτη στο ΟΑΚΑ.

30 χρόνια Μάνταλος: Γιορτάζουμε τα γενέθλια του Πετράν με φωτογραφίες που θα πονέσουν τους χέιτερς

ΔΑΣΚΑΛΟΣ : Tης πάει το ματσάρισμα και θα περάσει.