Αποβλήθηκε ο Γιατράς από ματς της Εθνικής, λογικά σέρβιρε κρύο το κοκορέτσι

Επεισοδιακό ήταν το φιλικό που έδωσε η Εθνική μας ομάδα νέων στο Μπάσκετ στην Ισπανία. Χθες στο Κάντιθ η εθνική Ισπανίας υποδεχόταν σε φιλικό ματς, τους παραδοσιακούς της πελάτες με το ματς να κρίνεται για ένα καλάθι στο 81-79 και τον Μάκη Ταβερνιάρη Γιατρά να έχει έναν έντονο διαπληκτισμό με τους διαιητητές, που οδήγησε στην αποβολή του.

Το ματς διεκόπη για 10 λεπτά και ο ομοσπονδιακός τεχνικός είδε το υπόλοιπο ματς από μια καρέκλα δίπλα στην φυσούνα. Μάλιστα οργάνωσε την τελευταία επίθεση της ομάδας από εκεί.

Βέβαια ήταν τέτοια η έκταση που πήρε το περιστατικό για ένα φιλικό νέων, που ο κύριος Γιατράς αναγκάστηκε να ζητήσει δημόσια συγνώμη:

«Ζητώ συγγνώμη από όλους για τη χθεσινή μου συμπεριφορά στη διάρκεια του αγώνα με την Ισπανία. Γνωρίζετε το πάθος μου και το πώς αντιδρώ όταν νιώθω ότι αδικούνται οι παίκτες μου αλλά δεν πρόκειται να μπω σε λεπτομέρειες και να δικαιολογήσω την αντίδραση μου γιατί όταν αγωνίζεσαι με τη φανέλα της Εθνικής δεν υπάρχουν δικαιολογίες για καμία παρεκτροπή», ανέφερε σε δήλωσή του ο Μάκης Γιατράς.

Τα καλά νέα είναι πως το αντρικό έχει προπονητή τον Ιτούδη και παίκτη τον καλύτερο μπασκετομπολίστα στον κόσμο, οπότε το να κατακτήσει η Ελλάδα το Eurobasket που πληρώνει στις 5.65 μονάδες στην Stoiximan το λες και δώρο.

Oι αποδόσεις ενδέχεται να υπόκεινται σε αλλαγές.

21+ Η συμμετοχή σε τυχερά παίγνια επιτρέπεται μόνο σε άτομα άνω των 21 ετών – Παίξε Υπεύθυνα | Η συχνή συμμετοχή εκθέτει σε κίνδυνο εθισμού και απώλειας περιουσίας | Γραμμή Στήριξης ΚΕΘΕΑ 1114 (τηλ.) – [email protected] (ηλ. ταχυδρομείο) | Αρμόδιος Ρυθμιστής και Ρυθμιστής Εμπορικής Επικοινωνίας: ΕΕΕΠ

ΔΑΣΚΑΛΟΣ MAKAVELI : Σήμερα παίζουμε προκριματικά Mundobasket Ασίας