Το κύκνειο άσμα της Μπάγερν, τα δίνει όλα μπας και αναστηθεί ξανά ο Ιησούς κόντρα στη Σίτι

Μπάγερν Μονάχου – Μάντσεστερ Σίτι:
Κόρνερ – Γηπεδούχος: Over 4.5 @1.83 Betsson

Καλημέρα σε όλους, σε μία ακόμη ημέρα προημιτελικών Champions League. Στις χθεσινές μας επιλογές, ο Κουκουρέγια δέχτηκε κίτρινη κάρτα στο 1ο ημίχρονο και αποχώρησε αργότερα ως αλλαγή, χωρίς να καταφέρει να επαληθεύσει τον αναμενόμενο αριθμό τάκλιν του. Η έτερη επιλογή, το Bet Builder των κόρνερ της Νάπολι και των κιτρίνων καρτών της Μίλαν επαληθεύτηκε εύκολα μέχρι τις καθυστερήσεις του 1ου ημιχρόνου. Συνεχίζουμε σήμερα με άλλους δύο επαναληπτικούς, το Ίντερ – Μπενφίκα και το Μπάγερν – Σίτι.

Αρχικά θα ασχοληθούμε με το πιο εμπορικό από τα δύο, με τη Μπάγερν να ελπίζει σε ένα θαύμα, παρά το μεγάλο προβάδισμα που πήρε η Σίτι με το 3-0 της πρώτης αναμέτρησης. Η Μπάγερν έπαιξε καλύτερα απ’ ό,τι φαίνεται στο τελικό σκορ, ωστόσο δεν μπόρεσε να σκοράρει παρά τις όποιες ευκαιρίες έκανε, με τη Σίτι να είναι κυριαρχική και με περισσότερη ουσία στο παιχνίδι της, χαρακτηριστικά που την οδήγησαν σε άνετη επικράτηση. Γκέλα για τους Βαυαρούς το ΣΚ στο πρωτάθλημα, έμειναν στο 1-1 με τη Χόφενχαϊμ στην έδρα τους, ενώ η πιο άνετη Σίτι με την ψυχολογία στα ύψη νίκησε τη Λέστερ με 3-1, φτάνοντας τις 10 σερί νίκες σε όλες τις διοργανώσεις.

Θα πάμε με τα κόρνερ της Μπάγερν, ζητώντας τουλάχιστον 5 σε απόδοση 1.83 από τη Betsson.

Όπως η Νάπολι κόντρα στη Μίλαν χθες και όπως η Τσέλσι κόντρα στη Ρεάλ, περιμένω ότι την πρωτοβουλία των κινήσεων για το μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης θα έχει η ομάδα που κυνηγάει να ανατρέψει το σκορ. Σίγουρα δεν μιλάμε για μια αναλογία με τη χθεσινή Νάπολι που έφτασε τα 16 κόρνερ εγκλωβίζοντας τη Μίλαν για τα καλά, αλλά περισσότερο για μία εικόνα όπως αυτή που είδαμε για ένα διάστημα του πρώτου παιχνιδιού μεταξύ των Βαυαρών και των Άγγλων, από τη στιγμή που οι δεύτεροι πήραν κεφάλι στο σκορ. Η Μπάγερν βγήκε μπροστά και για αρκετά λεπτά πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων σημειώνοντας κάποιες τελικές, κάτι που περιμένω να γίνει σε μεγαλύτερο βέβαια βαθμό και σήμερα. Στο προηγούμενο παιχνίδι η Μπάγερν έφτασε τα 5 κόρνερ, νούμερο που είναι αρκετά πιθανό να πιάσει ξανά κόντρα σε μια Σίτι που έχει απλώς να διαχειριστεί το ήδη υπάρχον μεγάλο της πλεονέκτημα στο συνολικό σκορ. Η αγορά έχει πτωτικές τάσεις στην επιλογή μας, επομένως ποντάρουμε το σημείο στη μόνη εταιρεία που ακόμα προσφέρει ικανοποιητική απόδοση.

Για περισσότερα καθημερινά σημεία με κορυφαίες αποδόσεις, fun bets και τολμηρά παρολί, join στο Discord μας εδώ: https://discord.gg/kytz2bUb25.