Ταμείο από ημίχρονο στο Αγρίνιο με σφραγίδα Σιδηρόπουλου

Παναιτωλικός – Λεβαδειακός :
1ο Ημίχρονο – Κίτρινες Κάρτες: Over 1.5 @1.77 Novibet

Καλημέρα. Πέρασε σχετικά εύκολα και το διπλό της Newcastle προχθές, αφού επιβλήθηκε με σκορ 1-4 της Everton στο «Goodison Park». Για ακόμη μια φορά με όπλο τους την επίθεση, οι «καρακάξες» πήραν το πολυπόθητο τρίποντο, σκαρφάλωσαν στην 3η θέση και όπως όλα δείχνουν πολύ δύσκολα θα χάσουν το εισιτήριο του Champions League. Σήμερα θα μείνουμε εντός συνόρων και θα ασχοληθούμε με την ελληνική Super League. Ο Παναιτωλικός υποδέχεται τον Λεβαδειακό με τις 2 ομάδες να χωρίζουν 6 βαθμοί. Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην 10η θέση έχοντας συλλέξει 29 πόντους, ενω αντίστοιχα οι φιλοξενούμενοι στην 14η με 23.

Επιλογή μας οι Over 1.5 κίτρινες κάρτες πρώτου ημιχρόνου, σε απόδοση @1.77 στη Novibet.

Ο Παναιτωλικός έχει συμπληρώσει 4 σερί ήττες και με την αγωνιστική εικόνα που παρουσιάζει θέτει σε κίνδυνο την παραμονή του στη μεγάλη κατηγορία. Από τη μεριά του ο Λεβαδειακός ως ουραγός της βαθμολογίας θα παίξει απόψε ένα από τα τελευταία του χαρτιά με στόχο την αποφυγή του υποβιβασμού. Περιμένω ένα αρκετά σκληρό παιχνίδι από την έναρξη της αναμέτρησης και γι’ αυτό έχω επιλέξει το συγκεκριμένο σημείο στη Novibet, το οποίο αξίζει να πούμε πως κυκλοφορεί αρκετά πιο χαμηλά στην υπόλοιπη αγορά. Στα παιχνίδια που έδωσαν για την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος βγήκαν από δύο κίτρινες ως την ανάπαυλα και το ίδιο ευελπιστούμε να συμβεί και απόψε.

Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Τάσος Σιδηρόπουλος, ο οποίος όπως ήδη ξέρετε δε ζορίζεται ιδιαίτερα να βάλει το χέρι στο τσεπάκι. Σε σύνολο 14 αγώνων έχει δείξει 73 κίτρινες κάρτες, με τον μέσο όρο του να ανέρχεται στις 5.21/ματς. Όσον αφορά τα στατιστικά του στα πρώτα ημίχρονα, αρκεί να πούμε πως έχει επαληθεύσει την επιλογή μας 11/14.

Ψάχνει το θαύμα ο Collier, ανάμεσα σε δύο σημεία ο αγώνας

Προσοχή οργισμένοι Έλληνες: Σε ΧΥΝ απόδοση πληρώνει να σκοράρουν Γιακουμάκης/Μπακασέτας