Παίξαμε 100 φορές το Ρεάλ-Λίβερπουλ στο Pro, δε βγήκε Under ούτε μισή

Real Madrid – Liverpool:
Over 0.5 Goal HT & Over 2.5 Goals FT @1.73 Novibet

1/2 για την στήλη την Κυριακή. Η Βερόνα προηγήθηκε, πίστεψα στο ταμείο του 2.60, αλλά κράτησε για λίγα μόνο λεπτά το προβάδισμα. Στο άλλο ματς, της Σεβίλλης, όλα πήγαν όπως περιμέναμε, με 10 κάρτες και 10 κόρνερ.

Συνεχίζουμε σήμερα με Τσάμπιονς Λιγκ και τη ματσάρα του «Σαντιάγκο Μπερναμπέου», μεταξύ Ρεάλ Μαδρίτης και Λίβερπουλ. Το 2-5 του «Άνφιλντ» δεν αφήνει και πολλά περιθώρια στην ομάδα του Κλοπ, ωστόσο υπάρχει και ο παράγοντας γόητρο.

Ποντάρω σε ένα Βet Builder με Οver 0.5 Γκολ στο 1ο Ημίχρονο και Over 2.5 συνολικά στο ματς. Στο 1.73 η επιλογή μου, από τη Novibet.

Το σκορ της πρώτης αναμέτρησης, αλλά και οι δηλώσεις των δύο τεχνικών, προϊδεάζουν για ένα ανοιχτό ματς, με πολλές ευκαιρίες και -εύχομαι- γκολ. Η Λίβερπουλ είναι αναγκασμένη να τα παίξει όλα για όλα. Ψάχνει τουλάχιστον 3 τέρματα, έχει την ποιότητα να σκοράρει, έχει και το κίνητρο της εξιλέωσης. Η 5άρα σίγουρα την πλήγωσε, ακόμα και να μην έχει ελπίδες πρόκρισης, θα κυνηγήσει τη νίκη.

Είναι άλλωστε, από τις ελάχιστες ομάδες που έχουν ανατρέψει ήττα με 3 γκολ στον 1ο αγώνα, ενάντια σε κοτζάμ Μπαρτσελόνα μάλιστα (με τη ρεβάνς εντός βέβαια), ενώ και η Ρεάλ παραλίγο να την πατήσει από τη Γιουβέντους πριν λίγα χρόνια. Αν θυμάστε καλά, πέρασε με 0-3 από το Τορίνο, οι Ιταλοί ισοφάρισαν το σκορ στη Μαδρίτη και ο Άγγλος ρέφερι Όλιβερ έδωσε πέναλτυ υπέρ των Ισπανών, δευτερόλεπτα πριν δούμε μια επική παράταση. Ακολούθησε η αποβολή του Μπουφόν κλπ.

Το 2-5 σίγουρα δεν αντικατοπτρίζει την πραγματική διαφορά των ομάδων, πολλές λεπτομέρειες οδηγούν σε αυτά τα σκορ, για αυτό και μιλάμε για τον Βασιλιά των Σπορ. Η Λίβερπουλ έφαγε 5 από τη Ρεάλ, ενώ έβαλε 7 στην Μάντσεστερ. Που με τη σειρά της απέκλεισε την Μπαρτσελόνα. Αυτή δηλαδή, που βρίσκεται στην κορυφή της Ισπανίας και έχει κερδίσει ήδη δυο φορές τους Μαδριλένους, φέτος! Μπερδευτήκατε; That’s Football…

Προφανώς, για να έχουν ελπίδες οι «κόκκινοι», πρέπει το γκολ να μπει νωρίς. Με 0-0 ημίχρονο οι ελπίδες τους, από ελάχιστες γίνονται μηδαμινές. ( Αν και η Μίλαν, ίσως να έχει διαφορετική άποψη!) Περιμένω λοιπόν να πιέσει ψηλά, γεγονός που είναι «βούτυρο στο ψωμί» των Μπενζεμά, Βίνι και σία. Με την Μπαρτσελόνα παίζουν την Κυριακή, καλύτερο αντίπαλο για προπόνηση, δε θα μπορούσαν να έχουν.

Oι «μερένχες» σκοράρουν σχεδόν πάντα στο γήπεδό τους, η Λίβερπουλ μπορεί να δεχτεί γκολ από τους πάντες φέτος, το ματς οδεύει ολοταχώς για μεγάλο σκορ. Χαρακτηριστικό είναι πως το ημίχρονο στην αναμέτρηση του Άνφιλντ έκλεισε με 4 τέρματα. Κάτι ανάλογο περιμένω και απόψε.

Για περισσότερα σημεία, αναλύσεις, αλλά και καφενειακές συζητήσεις, ελάτε στην παρέα μας. Εσύ ακόμα να μπεις στο Tsili Discord; https://discord.gg/kytz2bUb25

Χωρίς εκπλήξεις και οι σημερινές αναμετρήσεις, άνετη επικράτηση για τους γηπεδούχους