Ώρα να μιλήσουν οι σκόρερς, 20άρες από Τζέιμς και Μπαλντούιν σήμερα

Maccabi Tel Aviv – Monaco
Wade Baldwin 15+ Points & Mike James 15+ Points & Monaco +12.5 Handicap @3.05 Stoiximan

Για ένα φάουλ χάσαμε μια θετικότατη μέρα χτες αφού Ζαλγκίρις και Μπαρτσελόνα έκαναν 9 στην πρώτη περίοδο. Ο Τζεκίρι έκανε ίσως την καλύτερη του εμφάνιση με την Φενέρ και έκοψε αρκετά λεπτά από τον Μότλει. Η Κανάρια μας δικαίωσε και το σήκωσε. Συνεχίζουμε!

Σήμερα θα ασχοληθούμε με το 4ο παιχνίδι της σειράς ανάμεσα σε Μακάμπι και Μονακό. Οι γηπεδούχοι θέλουν νίκη για να παραμείνουν ζωντανοί στο κυνήγι της πρόκρισης και οι φιλοξενούμενοι με το μαξιλαράκι ασφαλείας του 5ου παιχνιδιού στη Γαλλία θα προσπαθήσουν από σήμερα να καθαρίσουν τη μπουγάδα. Θα κινηθούμε λίγο διαφορετικά σήμερα σε ότι έχει να κάνει με το bet μας και θα επιλέξουμε ένα builder με μεγάλες πιθανότητες επιβεβαίωσης και σε πολύ καλή απόδοση.

Σήμερα τρώμε με το betbuilder Wade Baldwin 15+ Points & Mike James 15+ Points & Monaco +12.5 Handicap σε απόδοση 3.05 της Stoiximan.

Η Μονακό έδειξε πως διαθέτει αρκετή ποιότητα και έναν παίχτη βαρόμετρο που μπορεί να καθορίσει την έκβαση ενός αγώνα γι’αυτό και έφυγε με το ροζ φύλλο από το προχτεσινό παιχνίδι. Μέσα σε τόσο λίγο χρονικό διάστημα οι προπονητές δεν μπορούν να πουν και να αλλάξουν πολλά πράγματα σε δραματικό βαθμό για αυτό το λόγο πιστεύω πως θα δούμε ένα παιχνίδι παρόμοιο με το τρίτο όπου καμία απ΄τις δύο ομάδες δεν θα μπορέσει να ξεφύγει για πολύ στο σκορ. Εξ’ άλλου μιλάμε για δυο ομάδες πολύ επιθετικές με πολλές και σημαντικές λύσεις στο ρόστερ τους. Δύο από αυτές είναι οι κύριοι Τζέιμς και Μπόλγουιν οι οποίοι είναι και οι πρώτοι σκόρερ στις ομάδες τους. Ας μιλήσουμε πρώτα για τον γηπεδούχο.

Ο Μπόλγουιν βάζει 17.6 ppg στη σειρά έχοντας 16/17/20 στα τρία ματς. Σουτάρει σχεδόν 12 FG pg ενώ ακόμα και τις μέρες που είναι πάρα πολύ άστοχος θα βρει τον τρόπο να περάσει το φράγμα των 15 πόντων μιας και σουτάρει σχεδόν 5-6 βολές ανά ματς με 88%. Σε τέτοιο must win game περιμένω να ανεβάσει στροφές και να πάρει ακόμα περισσότερες πρωτοβουλίες οπότε το να βάλει 15 πόντους μου φαίνεται αρκετά πιθανό αφού θα αγωνιστεί πάλι για παραπάνω από 30 λεπτά.

Ο χημικός τώρα τρέχει τη σειρά με 15.6 ppg έχοντας 21/11/15. Σουτάρει αρκετά περισσότερο από τον Μπόλγουιν αφού προφανώς και δεν του λέει και κανένας τίποτα. Για την ακρίβεια έχει σχεδόν 15 FG pg ενώ και αυτός είναι παίχτης με μεγάλη ικανότητα στο να κερδίζει βολές από τους αντιπάλους αμυντικούς. Σε αυτή την περίπτωση θα πάμε με το volume καθώς σουτάρει πάρα πολύ και παίζει επίσης 32+ λεπτά για να μην μπορέσει να βάλει 15 ποντάκια και να μας πληρώσει. Επείσης νομίζω πως δεν θα κάνει τρίτο σερί παιχνίδι ο Λόιντ με τέτοια εμφάνιση και έτσι ο Τζέιμς θα πρέπει να κουβαλήσει.