Μια του κλέφτη, δυό του κλέφτη…

Karen Khachanov-Frances Tiafoe:

Frances Tiafoe to win @2.00 Novibet

Καλησπέρα από Gkavmanjr. Ο αγώνας μεταξύ Tommy Paul και Alejandro Davidovich Fokina ξεκίνησε όπως αναμενόταν με τον Αμερικανό να κερδίζει εύκολα το πρώτο σετ, έπειτα να χάνει τα επόμενα δύο και τέλος να ολοκληρώνει μια ανατροπή και να περνάει στην επόμενη φάση του Grand Slam. Άλλο ένα ταμείο με Gkavmanjr κοινώς και προχωράμε στα σημερινά!

Οι μέρες τρέχουν και σιγά σιγά τα πράγματα ξεκαθαρίζουν στο Australian Open. Ξεκινάνε οι αγώνες να γίνονται πιο ανταγωνιστικοί τα χάσματα μεταξύ παικτών να μικραίνουν. Σήμερα το ξημέρωμα θα παρακολουθήσουμε ένα εξαιρετικό ντέρμπι και φυσικά αναφέρομαι στην αναμέτρηση μεταξύ Frances Tiafoe και Karen Khachanov. Θα είναι η τρίτη αναμέτρηση μεταξύ των δύο παικτών με τον Ρώσο να έχει κερδίσει τις δύο πρώτες στο Wimbledon. Πάμε να δούμε λίγο αναλυτικότερα τους παίκτες!

Αρχικά ο Αμερικανός ο οποίος μετά από αρκετά αξιόλογη περσινή σεζόν ανέβηκε στο νούμερο 17 της παγκόσμιας κατάταξης. Βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα έχοντας 7 σερί νίκες, 2 εκ αυτών σημειώθηκαν στο τρέχον τουρνουά. Στον πρώτο γύρο κέρδισε με μια μικρή αντίσταση τον Altmaier με σκορ 3-1 σετ, ενώ στον δεύτερο γύρο τον Shang σε μια σύντομη αναμέτρηση με σκορ 3-0. Και στους δύο αγώνες σέρβιρε αποτελεσματικότατα και κατάφερε να δεχτεί μόλις ένα break συνολικά.

Από την άλλη ο Ρώσος ο οποίος βρίσκεται στο νούμερο 20 της παγκόσμιας κατάταξης. Στον πρώτο γύρο απέκλεισε τον Zapata Miralles με σκορ 3-0 και σχετική ευκολία αφού έχασε σύνολο 8 games στα 3 σετ, ενώ στον δεύτερο απέκλεισε τον Kubler στα 4 σετ. Σέρβιρε με πολύ καλά ποσοστά και αυτός και σημείωσε μόλις 3 double faults στα δύο ματς αθροιστικά.

Το σημερινό προγνωστικό είναι:
Karen Khachanov-Frances Tiafoe: Frances Tiafoe to win @2.00 Novibet

Θεωρώ πως το πολύ δυνατό forehand και το αξιόπιστο σερβίς του Tiafoe είναι αρκετά για να εξουδετερώσουν τον αντίπαλο του και να τον στείλουν σπίτι του. Αρκεί μόνο να βρει την λύση στο σερβίς του αντιπάλου του για να πάρει το εισιτήριο για τον τέταρτο γύρο του Australian Open.

In Tiafoe we trust και vamos για ταμείο!