Κρυμμένος ο αρχηγός στον τελικό της Ευρωλίγκας

Olympiacos-Real Madrid:

Papanikolaou Under 9.5 Points @1.90 Betsson

Καλησπέρα από Gkavmanjr. Το Miami έκανε και δεύτερη έκπληξη μέσα στο TD Garden και όχι μόνο κάλυψε το χάντικαπ πόντων, αλλά πήρε και την νίκη κόντρα στους Celtics. Προχωράμε στα σημερινά λοιπόν.

Ημέρα τελικού στην Ευρωλίγκα, όπου το φαβορί, ο Ολυμπιακός, πέρασε στον τελικό και θα συναντήσει την Ρεάλ Μαδρίτης. Ο Ολυμπιακός βρέθηκε να χάνει με 12 πόντους στο ημίχρονο και σκορ 29-41, και τότε ήταν η στιγμή που… «they took that personally». Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκε μια τελείως αλλαγμένη ομάδα που αδυνατούσε να δεχτεί καλάθι στην άμυνα και σκόραρε βροχή τρίποντα-δίποντα. Η τρίτη περίοδος έληξε με σκορ 27-2 (ρεκόρ για final four Ευρωλίγκας). Το τελικό σκορ 76-62 με τους Vezenkov και Παπανικολάου να κουβαλάνε την ομάδα με 19 και 15 πόντους αντίστοιχα.

Σήμερα θα αντιμετωπίσουν την Ρεάλ Μαδρίτης η οποία με εξαιρετικούς Tavares και Rodriguez διέλυσαν την Barcelona με 66-78 και την έστειλαν στο μικρό τελικό. Η συμβολή του Tavares ήταν απίστευτη, σκόραρε 20 πόντους, μάζεψε 15 ριμπάουντ και προστάτεψε το καλάθι της ομάδας του με νύχια και με δόντια.

Σήμερα θα πάμε κόντρα στον αρχηγό του Ολυμπιακού και θα στηρίξουμε το under 9.5 πόντων που προσφέρεται σε απόδοση 1.90 από την Betsson.

Στους τελευταίους τρεις αγώνες κόντρα στην Ρεάλ ο Παπανικολάου έχει σκοράρει 5,0 και 9 πόντους αντίστοιχα. Ο Παπ στον πρώτο αγώνα του final four σκόραρε 15 πόντους για τον απλό λόγο ότι η Μονακό έστελνε βοήθειες από τον παίκτη του, αφήνοντας τον ελεύθερο στο τρίποντο και ανενόχλητο στα back-door. Η Ρεάλ έχει κορμιά να υπερασπιστεί το καλάθι της χωρίς να στείλει δεύτερο παίκτη, αφού ο Tavares κάνει εξαιρετική δουλειά στο ζωγραφιστό, επομένως ο αρχηγός του Ολυμπιακού δεν θα βρει ελεύθερα σουτ όπως έγινε προχθές.

In Real Madrid we trust & vamos για ταμείο!