Φως στο τούνελ της ανόδου ψάχνει η Έιρ, το παίζει άνετη η Πάρτικ Θιστλ

Έιρ Γιουνάιτεντ – Πάρτικ Θιστλ:
1ο ημίχρονο – Νικητής Κόρνερ: Έιρ Γιουνάιτεντ @2.00 Novibet

Καλημέρα σε όλους. Πέρασε η χθεσινή πρόταση στο Κύπελλο Τουρκίας με 5 κάρτες ακριβώς στην αναμέτρηση. Επεισοδιακό παιχνίδι που ξέφυγε στην παράταση όπου είδαμε και κόκκινη κάρτα. Η ομάδα της Άγκυρας έβαλε δύσκολα στην Μπασάκσεχιρ, όμως η ομάδα από την Κωνσταντινούπολη έμεινε όρθια και προκρίθηκε στην επόμενη φάση με το τελικό 2-2 της παράτασης.

Σήμερα θα ακουμπήσουμε τον Ατλαντικό Ωκεανό, καθώς θα μεταφερθούμε στο σκωτσέζικο Έιρ, όπου η τοπική ομάδα αντιμετωπίζει την Πάρτικ Θιστλ στο πλαίσιο των νοκ άουτ αγώνων για την άνοδο στην Premiership. Πρόκειται για τον δεύτερο αγώνα του ζευγαριού. Στον πρώτο η Πάρτικ Θιστλ πήρε σαφές προβάδισμα πρόκρισης με το βαρύ 3-0, με την Έιρ Γιουνάιτεντ να βρίσκεται πλέον με την πλάτη στον τοίχο.

Επιλογή μας το σενάριο να δούμε την Έιρ Γιουνάιτεντ να παίρνει περισσότερα κόρνερ από την αντίπαλό της στο 1ο ημίχρονο, στο 2.00 της Novibet.

Η Έιρ πλήρωσε την κακή της εμφάνιση στο πρώτο παιχνίδι και πλέον χρειάζεται ένα θαύμα για να γυρίσει το παιχνίδι. Παρόμοιας δυναμικότητας οι ομάδες, με την Έιρ να τερματίζει 2η στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος και την Πάρτικ Θιστλ 4η, επομένως περιμένουμε από την Έιρ να κυνηγήσει το παιχνίδι από νωρίς για να βρει το γρήγορο γκολ που θα της δώσει την έξτρα ώθηση για να πιστέψει στην ανατροπή. Σε αυτά τα σενάρια νοκ άουτ αγώνων βλέπουμε την ομάδα που είναι πίσω στο σκορ και παίζει στην έδρα της να πνίγει τους αντιπάλους από το 1ο ημίχρονο, με τους δεύτερους να το ρίχνουν περισσότερο στην άμυνα για να διατηρήσουν το σημαντικό προβάδισμα της πρώτης αναμέτρησης. Κάτι τέτοιο πιστεύω ότι θα δούμε και σήμερα, επομένως θα εμπιστευτώ το ποντάρισμά μου στην υπεροχή των γηπεδούχων στα κόρνερ του 1ου ημιχρόνου. Στην προηγούμενη αναμέτρηση τα κόρνερ ήρθαν 7-7.

Για περισσότερα καθημερινά σημεία με κορυφαίες αποδόσεις, fun bets και τολμηρά παρολί, join στο Discord μας εδώ: https://discord.gg/kytz2bUb25.