in , ,

Φιέστα απέναντι στην Τσέλσι κάνει η Σίτι και μας πληρώνει με το οβεράκι

Manchester City – Chelsea
Ασιατικό Γκολ: Over 3.0 @1.82 PameStoixima

Καλημέρα. Δεν τα πήγαμε καλά εχθές. Ο McNeil προς έκπληξη όλων αγωνίστηκε ως αριστερό μπακ, οπότε ήταν δύσκολο να γίνει απειλητικός, ενώ η Getafe αν και προηγήθηκε πολύ νωρίς απέναντι στην Elche, δέχτηκε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις του α’ ημιχρόνου με το 1-1 να παραμένει ως το τέλος.

Σήμερα θα ασχοληθούμε με την αναμέτρηση ανάμεσα σε Manchester City και Chelsea. Οι γηπεδούχοι έχοντας εξασφαλίσει την κατάκτηση της Premier League για 3η συνεχόμενη σεζόν, υποδέχονται την ομάδα του Lampard, η οποία χωρίς αμφιβολία αποτελεί την απογοήτευση της χρονιάς.

Επιλογή μας το Ασιατικό Over 3.0 των Γκολ σε απόδοση @1.82 στην PameStoixima.

Πανηγυρική αναμένεται η ατμόσφαιρα στο Etihad μιας και θα είναι το τελευταίο παιχνίδι των «πολιτών» στην έδρα τους για αυτήν τη χρονιά. Στο γήπεδό τους έχουν συμπληρώσει 10 σερί Over 2.5 με τον μέσο όρο των τερμάτων στο ίδιο διάστημα να ανέρχεται στα 4.20/ματς. Η Chelsea δε φημίζεται για την αμυντική της λειτουργία, ενώ έχει να αντιμετωπίσει και αρκετές απουσίες στα μετόπισθεν. Στα θετικά για τους φιλοξενούμενους ότι δείχνουν να βρίσκουν ξανά την επαφή με τα αντίπαλα δίχτυα, έχοντας πετύχει 6 γκολ στα 3 τελευταία, μη αποκλείοντας το ενδεχόμενο να συνεισφέρουν και αυτοί στο σκοράρισμα. Να πούμε επίσης πως αυτή θα είναι η 2η επίσκεψη της Chelsea στο Etihad για φέτος, με την 1η να χρονολογείται στις αρχές του έτους, όταν και ηττήθηκαν με σκορ 4-0 στο πλαίσιο του FA Cup.