Δεν βλέπεται και σήμερα το τσίρκο του Αλέγκρι Μπιν Λάντεν, ξελασπώνει ο Βλάχοβιτς

Έπειτα από τη μεταξύ τους αναμέτρηση το περασμένο Σάββατο, Γιουβέντους και Λάτσιο διασταυρώνουν ξανά τα ξίφη τους, αυτή τη φορά για το Κύπελλο Ιταλίας. Το ντεμπούτο του άλλοτε στόπερ της Γιουβέντους και προπονητή της μεγαλύτερης ομάδας της Κάτω Τούμπας, Ίγκορ Τούντορ, στον πάγκο της Λάτσιο, στέφθηκε με επιτυχία.

Οι «λατσιάλι» νίκησαν 1-0 τη Γιουβέντους χάρη σε γκολ του Μάρουσιτς στο 92ο λεπτό και προσπέρασαν τη Νάπολι ανεβαίνοντας στην 7η θέση της βαθμολογίας στη Serie A. Δεύτερη διαδοχική νίκη μετά το 3-2 στο Φροζινόνε, σε τροχιά διεκδίκησης ευρωπαϊκού «εισιτηρίου», αν και ξεκάθαρα βασικός στόχος είναι η κατάκτηση του Κυπέλλου. Το Σάββατο αντιμετωπίζει ως τυπικά φιλοξενούμενη τη Ρόμα στο ντέρμπι της πόλης.

Από την άλλη, η Γιουβέντους διανύει περίοδο ντεφορμαρίσματος και μετράει πλέον τρία διαδοχικά παιχνίδια χωρίς νίκη. Πάντως, δύσκολα θα χάσει μία από τις πρώτες πέντε θέσεις που οδηγούν στο νεοσύστατο Τσάμπιονς Λιγκ της επόμενης.

Πρώτος παίκτης που θα σκοράρει ο Ντούσαν Βλάχοβιτς στο 5.10 στην ενισχυμένη απόδοση της Stoiximan.

Oι αποδόσεις ενδέχεται να υπόκεινται σε αλλαγές.

21+ Η συμμετοχή σε τυχερά παίγνια επιτρέπεται μόνο σε άτομα άνω των 21 ετών – Παίξε Υπεύθυνα | Η συχνή συμμετοχή εκθέτει σε κίνδυνο εθισμού και απώλειας περιουσίας | Γραμμή Στήριξης ΚΕΘΕΑ 1114 (τηλ.) – [email protected] (ηλ. ταχυδρομείο) | Αρμόδιος Ρυθμιστής και Ρυθμιστής Εμπορικής Επικοινωνίας: ΕΕΕΠ

Μπαπέ γίνεται πρόωρη αλλαγή σε ντέρμπι, λέει «τανασπού γιο» τον προπονητή του (vid)