Σπορ-Άρης να γουστάρεις, πέρασε από το Βικελίδης ο ΠΑΟ!

Ο Παναθηναϊκός πέρασε με 0-2 από το Κλεάνθης Βικελίδης και θα παραμείνει ζωντανός στο παιχνίδι του πρωταθλήματος.

Ο Άρης ξεκίνησε στο ματς ψάχνοντας τη φάση στις αντεπιθέσεις και τον Παναθηναϊκό να προσπαθεί να δημιουργήσει απέναντι στην πολύπροσωπη άμυνα των «Κιτρινόμαυρων».
Ακαϊντιν και Γεντβάι δυσκολεύονταν αρκετά με τον Μορόν και οι «Πράσινοι» μεσοεπιθετικά δεν είχαν μπει καθόλου στο παιχνίδι.

Σε δυο με τρεις περιπτώσεις χρειάστηκε ο Ντραγκόφσκι να απομακρύνει τον κίνδυνο από το 25’ και μετά, με τον Ιωαννίδη για άλλο ένα ματς να παλεύει μόνος του.

Ο Στάβρεφ σφύριζε συνέχεια και αυτό δημιούργησε εκνευρισμό και στις δυο ομάδες με την ένταση να κορυφώνεται ο διαιτητής έστειλε τις δυο ομάδες στα αποδυτήρια.

Ο Τερίμ θα κάνει την κίνηση ματ στο ημίχρονο περνώντας στον αγωνιστικό χώρο τον Αντραζ Σποράρ στη θέση του Παλάσιος και θα αλλάξει το σύστημα σε 3-5-2.

Το παιχνίδι στις αρχές του 2ου ημιχρόνου πήρε τρελό ρυθμό κι οποίος κι αν έβρισκε γκολ πρώτος δεν θα ήταν περίεργο. Τελικά το γκολ θα το βρει πρώτος ο ΠΑΟ με τον Σποράρ. Ο Μπερνάρ θα κλέψει την μπάλα από τον Μπράμπετς θα την μεταβιβάσει στον Σλοβένο ο οποίος με ένα δεξί πλασέ -που δεν μας έχει συνηθίσει- νίκησε τον Κουέστα.

Ο Παναθηναϊκός στη συνέχεια έδωσε αρκετό χώρο στον Άρη με τους Θεσσαλονικείς να ψάχνουν αρκετά το γκολ τις ισοφάρισης και τον στρατηγό Μάντζιο να προσπαθεί να αλλάξει πράγματα στο σχήμα του.

Το κερασάκι στην τούρτα θα βάλει στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων το αυτογκόλ του Μπράμπετς με τον ΠΑΟ να κάνει το 0-2 και να σφραγίζει μιε τεράστια νίκη, την 3η σε τέσσερα ματς στα πλέι οφ!

Στο Scorpios λογικά γιόρταζε τις εν Ελλάδι κούπες ο Ερνέστο, το σήκωσε με την Αθλέτικ χθες

Ισοπαλία στο ντέρμπι Δικεφάλων και ταναπού όλα στο πρωτάθλημα!