in

Ποια Πρέμιερ Λιγκ; Το καλύτερο πρωτάθλημα του κόσμου επέστρεψε με ματσάρα και τεσσάρα της Κηφισιάς

To καλύτερο πρωτάθλημα του κόσμου επέστρεψε! Κηφισιά και ΠΑΣ Γιάννενα έδωσαν μία παράσταση στο γήπεδο της Καισαριανής σε ένα ματς με έξι γκολ.

Μία μεγάλη βαθμολογική «ανάσα» πήρε η Κηφισιά, η οποία επικράτησε με 4-2 του ΠΑΣ Γιάννενα στο ντεμπούτο του Ντέιβιντ Νίλσεν στον πάγκο της ομάδας των βορείων προαστίων.

Εντυπωσιακό ήταν το πρώτο ημίχρονο στην Καισαριανή, με την Κηφισιά να προηγείται δύο φορές και να ισοφαρίζεται δις από τους φιλοξενούμενους. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι χάρη σε γκολ του Λαντρ στο 35′ πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 3-2.

Στο δεύτερο μέρος, ο ρυθμός έπεσε, αλλά οι γηπεδούχοι πέτυχαν ένα ακόμα γκολ στις καθυστερήσεις και πάλι με τον Οζέγκοβιτς.