in

Μπακασέτα κι άφησε τα, Γιουμπιτάνα όλα σήμερα για τον ΠΑΟ

Το ντεμπούτο του Τάσου Μπακασέτα ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς καθώς ο ΠΑΟ προηγήθηκε μόλις στο 11ο λεπτό με το γκολ του Αιτόρ!

Τίποτα δεν έδειχνε το κάζο που θα εκτυλισσόταν στην άδεια Λεωφόρο απόψε, με τον Ατρόμητο να γυρίζει το παιχνίδι πριν το ημίχρονο. Οι Περιστεριώτες αφού ισοφάρισαν με τον Ανγκιέλσκι στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης, πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Ντένζελ Γιουμπιτάνα στο 42′.

Ο Τερίμ ανακάτεψε την τράπουλα, έκανε την ομάδα του επιθετική, κρατήθηκε να μην βάλει τον Ακαιντίν σέντερ φορ, περνώντας και τον Φώτη Ιωαννίδη στην θέση του Τάσου Μπακασέτα.

Ο Ιωαννίδης θα πέσει -κάπως θεαματικά- από ένα χτύπημα του Αζεβέδο εντός περιοχής με το VAR να υποδεικνύει στον Διαμαντόπουλο να δει ξανά την φάση κι εκείνος να δίνει τελικά πέναλτι.

Ο Ιωαννίδης ανέλαβε την εκτέλεση, ο Τσιντώντας απέκρουσε και το πέναλτι, ενώ highlight αποτελεί η ανάκρουση του ύμνου του ΠΑΟ χωρίς να έχει μπει γκολ. Μάλιστα ο Ντραγκόφσκι στο τέλος είπε όχι στον Βέργο, για το τελικό 1-2.

Η πρώτη ήττα του Τερίμ στον πάγκο του ΠΑΟ, η πρώτη ήττα Παναθηναϊκού μετά το έπος Μπρινόλι στο Περιστέρι.

Ακολουθήστε την Tsilibet στο Google News, Youtube, Viber

Σκούρα τα πράγματα για την αρμάδα του Τούρκου κλεφτοκοτά! Ανατροπή του Ατρόμητου στη λήξη του ημιχρόνου