in

Χ και στο Βικελίδης, βάφει κιτρινόμαυρο τον τίτλο ο Άρης, αλλά όχι γι’ αυτόν

Άρης και Ολυμπιακός αναδείχτηκαν ισόπαλοι με 1-1 στη Θεσσαλονίκη και πλέον η υπόθεση τίτλος δυσκολεύει αρκετά και για τον Ολυμπιακό, εάν κερδίσει η ΑΕΚ.

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε μόλις στο 8ο λεπτό μετά από το τελείωμα του Γιόβετιτς αλλά το γκολ ακυρώθηκε για φάουλ του Μάρτινς στον Σαβέριο. Στο 21’ ο Έσε θα χάσει μεγάλη ευκαιρία καθώς δεν θα μπορέσει να κερδίσει τον Κουέστα ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Ολυμπιακός θα έχει δοκάρι με τον Ελ Κααμπί με τον Άρη να μην έχει πραγματικά μεγάλες στιγμές στο παιχνίδι.

Αυτό δεν είχε καμία σημασία καθώς ο Μορόν έχει αποδείξει ότι δεν θέλει και πολύ για να σκοράρει. Ο Ισπανός θα κλέψει την μπάλα από τον Ντόι και θα κάνει το 1-0 με ωραίο τελείωμα. Μόλις πέντε λεπτά κράτησε η χαρά των γηπεδούχων καθώς ο Φορτουνης θα κάνει μια ωραία πάσα στον Μάρτινς κι εκείνος θα ισοφαρίσει σε 1-1.

Στο 58’ ο Μάρτινς θα χάσει την ευκαιρία να φέρει την ανατροπή αφού δεν κέρδισε τον Κουέστα και από και πέρα ο ρυθμός του ματς θα πέσει κατακόρυφα. Στο 74’ η ο Ελ Κααμπί θα βγει στην πλάτη της άμυνας του Άρη αλλά ο Μπράμπετς θα προλάβει να βάλει την κόντρα και ο Ολυμπιακός θα χάσει μετά από ώρα μια ευκαιρία να προηγηθεί.

Οι φιλοξενούμενοι μπορεί να πίεσαν αλλά τη μεγαλύτερη ευκαιρία θα τη χάσει ο Μορόν που στις καθυστερήσεις προτίμησε να τελειώσει τη φάση μόνος του αντί να δώσει έτοιμο γκολ σε δύο συμπαίκτες που περίμεναν απλά να τελειώσουν τη φάση.

Ακολουθήστε την Tsilibet στο Google News, Youtube, Viber

Στο κράτος της Λαμίας φαίνεται πως χάθηκε το πρωτάθλημα για τον ΠΑΟΚ, πήρε βαθμό η αρμάδα του Βόκολου

Φα’τήν Τερίμ: Πάρτι με Ελίασον, 3-0 τον ΠΑΟ η ΑΕΚ